Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - zatazeno 3°C
Sobota 13. 12. 2025
Svátek má Lucie
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
FN Bulovka vyhlásí nový konkurz na primáře ARO, chce uklidnit spor s lékaři
Areál Nemocnice na Bulovce. Foto: Martin Šalek

FN Bulovka vyhlásí nový konkurz na primáře ARO, chce uklidnit spor s lékaři

Vedení Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) vyhlásí nové výběrové řízení na místo primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) a urgentního příjmu. Před měsícem jmenovaný šéf ARO Josef Škola, proti němuž lékaři protestovali a odmítali sloužit večerní a noční služby, ve funkci zatím končí. Na síti X to v neděli oznámila FNB. Její vedení tak chce řešit spory kolem nového primáře. S doktory bude dál jednat o jejich návratu k původnímu pracovnímu režimu. Dva lékaři z ARO v neděli poté Deníku N řekli, že se s nimi vedení nemocnice nedohodlo a na chystaném protestu se nic nemění.

Na spor v nemocnici upozornil před nedávnem Deník N. Konkurzu na primáře se účastnili tři kandidáti. Ředitel FNB Jan Kvaček jmenoval do funkce od září vítěze výběrového řízení Josefa Školu. Podle Deníku N se proti tomu postavilo 32 ze 40 tamních lékařů.

Ohlásili, že přestávají od října sloužit přesčasy a ARO a urgentní příjem budou fungovat jen ve všední dny od 7:00 do 15:30, mimo tuto dobu mají péči zajistit jiná zařízení v Praze a Středočeském kraji.

„Po intenzivních jednáních vedení nemocnice se zástupci lékařského týmu ARO a oddělení urgentního příjmu, nově jmenovaným primářem Školou a dalšími dvěma účastníky výběrového řízení, doktory Nedvědem a Jánským došlo ke kompromisní dohodě. Nově jmenovaný primář Škola se rozhodl ustoupit požadavkům lékařů s tím, že mu bude ředitelem nemocnice přerušena funkce primáře, a to až do vyhlášení výsledků nového výběrového řízení," uvedla FNB na síti X .

Výběrové řízení vypíše v říjnu. Přihlášky by se měly podávat do 20. prosince. „Vedením obou oddělení ředitel nemocnice do vyhlášení výsledků nového výběrového řízení pověřil po dohodě s lékaři doktora Jánského," sdělila FNB. Dodala, že vedení nemocnice bude s lékaři ARO a urgentního příjmu dál jednat „o možnosti opuštění dvousměnného provozu a návratu k původnímu pracovnímu režimu“.

„Je to podraz, s nikým jsme se nedomluvili,“ řekl Deníku N jeden z lékařů. Většina kolegů podle něj do služeb od pondělí nenastoupí. „Na jejich poslední návrh jsme písemně odpověděli, že ho nepřijímáme,“ uvedl druhý z lékařů.


Autor: ČTK

Novoměstská radnice patřila příslušníkům integrovaného záchranného systému

Dnes v 09:31

Na Novoměstské radnici se konalo tradiční slavnostní předání ocenění a medailí Prahy 2 vybraným policistům, strážníkům, hasičům a záchranářům za jejich kvalitní a profesionální práci.

Setkání o budoucnosti parku Kampa

Včera ve 12:48

V úterý 10. prosince proběhlo v Sale terreně KC Kampa veřejné setkání věnované plánované revitalizaci parku Kampa. Akce nabídla možnost dozvědět se více o současném stavu parku a zapojit se do diskuse o jeho budoucnosti.

Edukační program: Výměníková stanice nebo maskot Olík

11. prosince 2025 v 10:43

Společnost Veolia Energie, která zajišťuje dodávky tepla a teplé vody pro více než 600 tisíc domácností, škol a firem po celé republice, aktivně podporuje komunitní život v desátém pražském obvodu. Letos podpořila dvě rodinné akce na Desítce.

Další články
Nahoru