dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražský život

Florentinum v centru otevřelo pasáž

V kancelářské a obchodní budově Florentinum v centru Prahy se dnes otevřela pasáž se zhruba 20 obchody a restauracemi. První zákazníky přivítal například řetězec Interspar, prodejce hodinek Koscom nebo prodejna drogerie Rossmann.

Florentinum je prvním realitním projektem investiční skupiny Penta v ČR, stálo zhruba 160 milionů eur, v přepočtu asi 4,4 miliardy korun. Jednou z variant dalšího postupu Penty s Florentinem je jeho prodej, řekl ČTK mluvčí Penty Martin Danko.

Obchodní pasáž o rozloze 3500 metrů čtverečních zkrášluje fontána, která ukazuje reálný čas v podobě vodotrysku. Je otevřena denně od 07:00 do 23:00. Obchody a služby otevírají v 09:00. Budova nabízí celkem 49.000 metrů čtverečních hrubé plochy kanceláří v devíti podlažích, 7860 metrů čtverečních obchodních ploch, 3426 metrů čtverečních skladů a 602 parkovacích míst. Součástí je 3000 metrů čtverečních velké náměstí a Desfourská zahrada.

V nově otevřené pasáži zákazníci najdou tabák s vinotékou, restaurace, čistírnu oděvů, papírnictví nebo květinářství a v budoucnu také pobočku České pošty. Ze strany ulice Na Poříčí je lékárna Dr.Max, přibude i prodejna italských delikates. Přímo na vnitřní piazze Florentina je obchod s čerstvými šťávami Ugo a kantýna Presto.


Další články
Nahoru