Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
FlixBus obnoví noční linky z Prahy do evropských měst
Cesta nočním Berlínem. Foto: FlixBus

FlixBus obnoví noční linky z Prahy do evropských měst

Společnost FlixBus od příštího týdne obnovuje další noční linky. Cestující se opět dostanou nočními autobusy do nizozemských měst Amsterdamu či Rotterdamu. Dalšími spojeními mohou být francouzský Štrasburk a Lyon, německý Hamburk či polská města Krakov, Varšava a Přemyšl. Noční linka propojí také Prahu s Košicemi. Informoval o tom mluvčí FlixBusu pro ČR a SR Tomáš Beránek.

Od 6. dubna vyjíždí linka Praha-Paříž v 17:15 z Florence, s příjezdem do Paříže v 7:10 ráno, opačným směrem vyjíždí spoj od 7. dubna ve 22:45 z Paříže, s příjezdem do Prahy druhý den ve 12:40. Linka jede každý den a zastavuje také v Norimberku, Wolpertshausenu, Neckarsulmu, Heidelbergu a Mannheimu , jízdenka z Prahy do Paříže začíná na 999 korunách.

Již nyní mohou cestující užívat noční linku Berlín-Praha-Terst. Z Prahy do Terstu vyjíždí ve 21:55, zpáteční z Terstu vyjíždí ve 21:10 a do Prahy přiveze cestující v 9:10 ráno, autobus dále pokračuje do Berlína, kam přijede v 13:55.

Linka zatím vynechává cestu v úterý a ve středu, od 12. dubna bude fungovat každý den. Autobus zastavuje také v Českých Budějovicích, Linci, Klagenfurtu, Bledu a Lublani. Cena jízdenky do Terstu startuje od 749 korun.

Další noční linkou vede z Prahy do Štrasburku, FlixBus ji obnovuje od 13. Autobus odjíždí z Florence ve 22:00, do Štrasburku přijede v příjemných 08:10, opačným směrem je odjezd v 21:10, příjezd do Prahy v 08:00. Linka jede každý den, na trase jsou zastávky Plzeň, Norimberk, Heilbronn, Kornwestheim, Karlsruhe, Baden-Baden a Kehl. Cena jízdenky začíná na 549 korunách.

Nočním spojením se z Prahy cestující dostanou i do francouzského Lyonu. Linka Praha-Freiburg-Lyon startuje už 6. dubna, opačným směrem 7. dubna. Linka funguje z Prahy od středy do neděle, zpět od čtvrtka do pondělí. Cena jízdenky do Lyonu startuje od 999 korun, do Freiburgu již od 749 korun.

Linka Praha-Amsterdam nabídne od 6. dubna spojení každý den v týdnu (směrem zpět od 7. dubna). Autobus vyjíždí z Florence v 18:10, do Amsterdamu přijíždí v 06:45, cesta zpět začíná ve 21:30, do Prahy přijíždí v 10:40. Na trase jsou také zastávky Drážďany, Lipsko, Halle, Magdeburg, Hannover a Amsterdam Letiště. Cena jízdenky do Amsterdam Sloterdijk začíná na 749 korunách.

FlixBusem bude opět možné přes noc dojet i do Hamburku, Rotterdamu, Krakova, Varšavy, Budapešti nebo třeba do Košic. Při této cestě má zelená linka zastávku na čtrnácti místech Slovenska.


Autor: puc
Další články
Nahoru