dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Flašinet žije! Své dovednosti v centru Prahy ukáží umělci z celé Evropy
Foto: flasinet.cz

Flašinet žije! Své dovednosti v centru Prahy ukáží umělci z celé Evropy

Začátek srpna patří v Praze již tradičně flašinetům. Národní muzeum přichystalo na úterý 8. srpna již čtvrtý ročník mezinárodního setkání flašinetářů Flašinet žije! Pouliční umělci z různých koutů Evropy oživí centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů.

Zvuky hracích strojků se rozezní v 10 hodin v barokním kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, ve 14 hodin na Kampě u Karlova mostu, a v 19 hodin v Českém muzeu hudby.

V kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí zazní tóny klasických skladeb, na Kampě si kolemjdoucí mohou vyslechnout improvizované hraní doprovázené živým zpěvem a vyzkoušet si, jaké to je hrát na tento mechanický nástroj.

Festival v 19 hodin ukončí v Českém muzeu hudby koncert kolovrátků a výjimečného hudebního nástroje, takzvané pianoly.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru