Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Fitness centra náporu nečelí, některá otevřou později
Interiér posilovny K&K Family Fitness. Foto: JP

Fitness centra náporu nečelí, některá otevřou později

Pražská fitness centra od začátku týdne zatím velkému náporu nečelí, provoz je mírný. Část klientů odradila nemožnost využít šatny k převlékání a povinnost se testovat. V zařízení se ani nemohou po cvičení osprchovat. Někde se lidé také obávají, zda se kvůli omezené kapacitě do posilovny vejdou.

„V pondělí jsme otevřeli, ale lidé bohužel nechodí, oproti stavu před pandemií je jich tak třetina. Dokud se nezruší všechna současná omezení, k normálu se to jen tak nevrátí,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici.

Tato útulná posilovna pod Vyšehradem má i přes slabý provoz otevřeno jako v minulosti, tedy od pondělí do pátku od sedmi do jednadvaceti hodin a v neděli od deseti do šestnácti hodin.

Jak uvedla v anketě ČTK posilovna Kentoya Fitness v Praze 10, klienti volají s dotazy, jaká je obsazenost a zda si musejí rezervovat místo. V současnosti platí omezení maximálně 10 lidí na vnitřním sportovišti, což některá „fitka“ přimělo zatím neotvírat.

Od pondělí 24. května se zvýší limit na 30 osob a již se budou moci pořádat i dynamické skupinové lekce v počtu až 12 lidí. V reakci na tuto aktualizaci otevřou i doposud uzavřená centra. 

Například společnost Factory Pro, která při dosud platném nastavení podmínek nepovažovala zprovoznění poboček za realizovatelné. „Otevíráme v pondělí 24. května, reagujeme na příslib dalšího rozvolnění,“ uvedla dnes společnost na svém facebookovém profilu.

Nutnost mít nasazené respirátory na vnitřních sportovištích při cvičení platila jen v pondělí. „Mít při cvičení respirátor je nesmysl. Když třeba děláte dřepy a máte na zádech desítky kilogramů, tak mít u toho nasazený respirátor je nebezpečné. Může se vám třeba zatočit hlava, hrozí pak zranění," podotkl Kváča. 


Autor: red

Praha 9 v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

Včera v 10:20

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Charitativní akce na pomoc dětem v září rozhýbe Prahu

5. srpna 2022 v 10:40

V letošním roce se opět koná sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena pro všechny, kteří chtějí svým pohybem přispět na pomoc ohroženým a opuštěným dětem. Osmý ročník projektu Nadace Terezy Maxové startuje 12. září v parku na Letné a potrvá po dobu...

Praha 14: Volnofest v parku U Čeňku

31. července 2022 v 09:06

Vybrat si kroužek pro sebe i své děti můžete v parku U Čeňku v sobotu 17. září. Praha 14 zve na zábavné odpoledne od 13 hodin.

Praha 9: Srpnové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

25. července 2022 v 10:53

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně i na srpen celou řadu letních aktivit.

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong v parku na Vyšehradě

20. července 2022 v 07:45

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong rozvíjí rovnováhu, plynulost a strukturální integritu při nastolení klidu a zvýšeného uvědomění.

Jóga pod sluncem na Andělu

16. července 2022 ve 21:34

Letní lekce jógy v parku Portheimka se konají pod záštitou Prahy 5 pravidelně každou středu za příznivého počasí od 18 do 19 hodin.

Cvičte s Prahou 14. Radnice připravila instruktážní videa

8. července 2022 ve 21:39

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 14 připravil několik instruktážních, různě zaměřených videí věnovaných cvičení pilates. Nechte se vést zkušenou lektorkou Martinou Ďubašíkovou a udělejte něco prospěšného pro své zdraví.

Relaxační jóga na Vyšehradě

8. července 2022 ve 12:09

Celé léto můžete přijít každou středu na Vyšehrad, kde bude probíhat relaxační jóga.

420. lekce Běžecké školy Prahy 4

7. července 2022 v 11:47

V Krčském lese probíhají běžecké lekce přes léto až do podzimu. Dnes v 18 hodin můžete běhat pod vedením instruktorů.

Devítka v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

2. července 2022 v 11:09

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Praha 9: Prázdninové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

1. července 2022 v 10:45

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně na červenec celou řadu letních aktivit.

Další články
Nahoru