Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Fitness centra náporu nečelí, některá otevřou později
Interiér posilovny K&K Family Fitness. Foto: JP

Fitness centra náporu nečelí, některá otevřou později

Pražská fitness centra od začátku týdne zatím velkému náporu nečelí, provoz je mírný. Část klientů odradila nemožnost využít šatny k převlékání a povinnost se testovat. V zařízení se ani nemohou po cvičení osprchovat. Někde se lidé také obávají, zda se kvůli omezené kapacitě do posilovny vejdou.

„V pondělí jsme otevřeli, ale lidé bohužel nechodí, oproti stavu před pandemií je jich tak třetina. Dokud se nezruší všechna současná omezení, k normálu se to jen tak nevrátí,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici.

Tato útulná posilovna pod Vyšehradem má i přes slabý provoz otevřeno jako v minulosti, tedy od pondělí do pátku od sedmi do jednadvaceti hodin a v neděli od deseti do šestnácti hodin.

Jak uvedla v anketě ČTK posilovna Kentoya Fitness v Praze 10, klienti volají s dotazy, jaká je obsazenost a zda si musejí rezervovat místo. V současnosti platí omezení maximálně 10 lidí na vnitřním sportovišti, což některá „fitka“ přimělo zatím neotvírat.

Od pondělí 24. května se zvýší limit na 30 osob a již se budou moci pořádat i dynamické skupinové lekce v počtu až 12 lidí. V reakci na tuto aktualizaci otevřou i doposud uzavřená centra. 

Například společnost Factory Pro, která při dosud platném nastavení podmínek nepovažovala zprovoznění poboček za realizovatelné. „Otevíráme v pondělí 24. května, reagujeme na příslib dalšího rozvolnění,“ uvedla dnes společnost na svém facebookovém profilu.

Nutnost mít nasazené respirátory na vnitřních sportovištích při cvičení platila jen v pondělí. „Mít při cvičení respirátor je nesmysl. Když třeba děláte dřepy a máte na zádech desítky kilogramů, tak mít u toho nasazený respirátor je nebezpečné. Může se vám třeba zatočit hlava, hrozí pak zranění," podotkl Kváča. 


Autor: red

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Turnaj ve stolním tenise O plecháček

20. března 2023 ve 20:24

Čtyři stoly, čtyři kategorie a krásné ceny v neděli 26. března na turnaji ve stolním tenise.

Maraton pro roztroušenou sklerózu podpoří pacienty s tímto onemocněním

20. března 2023 v 09:31

Symbolicky zdolat trasu z Maratonu do Athén se pokusí pacienti s roztroušenou sklerózou. Zapojí se do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) a společným cvičením, procházkou i jízdou na rotopedu pokoří vzdálenost 42 kilometrů. Na maratonce letos čekají lekce jógy, tai-či...

Březnové plavání s Prahou 1

18. března 2023 ve 21:52

Závod v plavání O pohár Prahy 1 se koná v bazénu Tyršova domu v sobotu 25. března od 14 do 18 hodin.

Nordic walking v Praze 14

15. března 2023 ve 14:59

Dynamická chůze se speciálními sportovními holemi s Hanou Dvořákovou v pondělí 20. března.

S Běžeckou školou Prahy 4 na Dívčí hrady

14. března 2023 v 11:52

Předposlední výběh Běžecké školy Prahy 4 ze Žlutých lázní bude pro pomalou skupinu 8 kilometrů s perfektními výhledy na Prahu 4 z Dívčích hradů.

Praha 14: Pochod pro mozek

7. března 2023 ve 14:41

Kondiční chůze spojená s posilováním mozku hravou formou 15. března od 9 do 13 hodin. Projdete okolí KC Kardašovská, odkud je vycházka vedena, dále na Lehovec, Kyje, Hloubětín, rozhledna Doubravka.

Krčská čtyřka – závod o pohár starosty Prahy 4

7. března 2023 v 10:24

Se vstupem Běžecké školy Prahy 4 do jejího desátého ročníku připravila radnice první běžecký závod s názvem Krčská čtyřka o pohár starosty MČ Prahy 4.

Bruslařská sezóna na Dvojce je prodloužena

24. února 2023 v 08:15

V Grébovce i v Jammertale na Folimance prodloužila Praha 2 bruslařskou sezónu. Na kluzištích můžete bruslit do 5. března.

Praha 14: Turnaj ve stolním tenisu o pohár starosty

22. února 2023 ve 21:17

Poměřit své síly ve stolním tenisu můžete na turnaji pro amatérské hráče a hráčky v sobotu 11. března.

Prague Spirit Festival: Jóga, koncerty, muzikoterapie, otužování

18. února 2023 v 07:13

Čtyřdenní 13. ročník Prague Spirit Festivalu s inspirativním tematickým programem se uskuteční od 16. do 19. března v multifunkčním centru Space Žitná 7 a na Novotného lávce.

Kreativní dílna Zastav se a tvoř v Galerii 9

14. února 2023 v 07:38

Dílna je určena pro všechny věkové kategorie, tvoří se zde pro radost, zábavu, štěstí, harmonii, uklidnění. Za krátkou dobu můžete z obyčejných věcí vytvořit neobyčejné, na chvilku se odreagovat od denního shonu, a ještě si odnést vlastní umělecké dílo.

Zimní hry Prahy 9 zvou na víkend

10. února 2023 v 07:12

Týden plný sportovních dovedností na ledě na Střížkově pokračuje i během víkendu. Na programu budou hokejový den, soutěže o ceny a bruslení s Olafem.

Další články
Nahoru