Dnes Úterý - zatazeno 12°C
Zítra Středa - obcasny-dest 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Firmy Prahy 7, Prahy 11 a výhledově Prahy 3 se postarají o úklid chodníků
Úklid chodníků. Ilustrační foto: archiv P7

Firmy Prahy 7, Prahy 11 a výhledově Prahy 3 se postarají o úklid chodníků

Firmy vlastněné Prahou 7 a Prahou 11 začnou zajišťovat úklid chodníků, který dosud měly ve zmíněných městských částech stejně jako ve zbytku metropole na starosti především Pražské služby. Zřejmě v příštím roce by se měla připojit i Praha 3. Aktuálně to na mimořádném jednání schválili radní Prahy. Městské části projevily zájem o to, aby si úklid zajistily samy prostřednictvím svých společností, které k tomu uzavřou smlouvy s městskou Technickou správou komunikací (TSK).

Údržbu většiny komunikací v Praze má na starosti TSK, která k tomu využívá převážně další městskou společnost Pražské služby. Správu některých silnic a chodníků zajišťují městské části. V metropoli pravidelně v zimě zaznívá kritika ohledně kvality úklidu chodníků a nedostatečného zajištění jejich průchodnosti.

Podle radními schváleného dokumentu je paralelní správa chodníků TSK i městskými částmi neefektivní. Město se proto dohodlo s vybranými radnicemi na tom, že úklid přes svoje společnosti převezmou.

Změna se bude týkat chodníků, nikoliv silnic, o které se nadále bude starat TSK. Formálně bude krok zajištěn tím, že TSK uzavře smlouvu na úklid chodníků v dané městské části s její firmou a nikoliv s Pražskými službami či jiným dosavadním dodavatelem.

Praha 7 a Praha 11 mají obě svoje technické firmy, které jsou schopné převzít úklid od letošního dubna. V případě Prahy 3 je podle materiálů nutné posílení kapacit její společnosti a zapojení se předpokládá v příštím roce. Podobný postup v dalších městských částech město podle dokumentu v tuto chvíli nepředpokládá.

Finančně by se pro město nemělo nic změnit. „Z pohledu rozpočtu TSK nedojde uzavřením dohody ani realizačních dohod na jejím základě ke vzniku jakýchkoliv vícenákladů, ale pouze k rozšíření okruhu subjektů, které zajišťují úklid nemotoristických komunikací," stojí v dokumentu.


Autor: ČTK

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru