dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Firma Prahy 10 chce podat trestní oznámení na zastupitelku Pirátů Komrskovou
Ilustrační foto: archiv

Firma Prahy 10 chce podat trestní oznámení na zastupitelku Pirátů Komrskovou

Společnost Prahy 10 chce podat trestní oznámení na opoziční zastupitelku městské části Janu Komrskovou (Piráti). Prý se spolu se skupinou lidí vloupala do Horského hotelu v Janských lázních, který Praha 10 prostřednictvím své firmy vlastní. V prohlášení to uvedla firma městské části Praha 10 – Rekreace, která je majitelem hotelu. Podle Komrskové je to nesmysl. ČTK řekla, že objekt prošla v doprovodu správce budovy a na prohlídku domu v majetku městské části má jakožto zastupitelka nárok.

Objekt, kam v minulosti jezdily na školy v přírodě děti ze škol v Praze 10, byl delší dobu zavřený kvůli rekonstrukci. Komrsková podle svých slov chtěla vidět, jak opravy dopadly.

„Zastupitelka Jana Komrsková se podle našich informací spolu se skupinou osob vloupala do budovy Horského hotelu. Poté, co spustil alarm, správce objektu uvědomil policii, na její příjezd však paní Komrsková nevyčkala a společně se svým doprovodem místo urychleně opustila," uvedl předseda představenstva firmy Praha 10 – Rekreace Stanislav Hanovský. Šlo podle něj o neoprávněné vniknutí.

Zastupitelka ČTK sdělila, že o návštěvu objektu firmu opakovaně žádala, ovšem bez úspěchu. Jelikož byla zrovna v oblasti, kde se hotel nachází, rozhodla se to zkusit přímo na místě. Správce objektu podle ní sice nejprve nechtěl prohlídku umožnit, řekl nicméně, že klidně můžou dovnitř dveřmi, které byly otevřené.

Poté už je budovou provedl. K žádnému vloupání tak podle Komrskové nedošlo. Doplnila, že s policií celou věc vyřešili ten den v hotelu, kam si zašli na oběd. Celou prohlídku má nahranou na kameru a nahrávku je připravena policii nebo komukoliv jinému předložit.

Budovu na svazích Černé hory koupila Praha 10 za 48 milionů korun, za dalších více než 50 milionů ji poté opravila. Hotel pro městskou část spravuje soukromá firma Gastro servis Zemánek, vzešlá z výběrového řízení. Smlouvu má do roku 2019.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru