Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí
Stánky na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí

Společnost Taiko, která měla pro hlavní město pořádat zrušené vánoční trhy, začne v pondělí ze Staroměstského náměstí odstraňovat stánky. ČTK to řekla její mluvčí Hana Tietze. Práce podle ní začnou kolem poledne a odvoz největších částí zařízení se uskuteční v noci. Trhy měly začít 27. listopadu a trvat do 6. ledna, firma je však v důsledku vládního zákazu zrušila. Vedení města postup vlády kritizuje.

Pracovníci firmy podle mluvčí začnou v pondělí s odvozem výzdoby trhů, poté demontují a odvezou střechy stánků. Stánky samotné pak budou pravděpodobně odváženy přes noc, aby firma zbytečně nekomplikovala dopravu v centru metropole. Zařízení by mělo z náměstí kompletně zmizet do úterního rána, dodala Tietze. Velký vánoční strom na náměstí zůstane.

Vláda od minulého pátku zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol. Zástupci magistrátu i Taika postup vlády kritizovali. Nedává podle nich smysl, aby zůstala otevřená obchodní centra, ale ve venkovních stáncích byl prodej vánočního zboží znemožněn.

Město vyzvalo vládu, aby opatření přehodnotila a aby připravila kompenzace pro trhovce, kteří zrušením trh přišli o příjmy a výsledky mnohaměsíční práce. Praha podle radního Jana Chabra (TOP 09) také plánuje od trhovců, kteří budou mít zájem, zboží nakoupit a připravit z něj balíčky například pro zaměstnance svých příspěvkových organizací.

Radní dodal, že město počítá i s tím, že firmě Taiko zaplatí náklady na instalaci velkého vánočního smrku na Staroměstském náměstí a bude jednat o odpuštění nájemného, které firma měla na základě smlouvy městu platit.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru