Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí
Stánky na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí

Společnost Taiko, která měla pro hlavní město pořádat zrušené vánoční trhy, začne v pondělí ze Staroměstského náměstí odstraňovat stánky. ČTK to řekla její mluvčí Hana Tietze. Práce podle ní začnou kolem poledne a odvoz největších částí zařízení se uskuteční v noci. Trhy měly začít 27. listopadu a trvat do 6. ledna, firma je však v důsledku vládního zákazu zrušila. Vedení města postup vlády kritizuje.

Pracovníci firmy podle mluvčí začnou v pondělí s odvozem výzdoby trhů, poté demontují a odvezou střechy stánků. Stánky samotné pak budou pravděpodobně odváženy přes noc, aby firma zbytečně nekomplikovala dopravu v centru metropole. Zařízení by mělo z náměstí kompletně zmizet do úterního rána, dodala Tietze. Velký vánoční strom na náměstí zůstane.

Vláda od minulého pátku zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol. Zástupci magistrátu i Taika postup vlády kritizovali. Nedává podle nich smysl, aby zůstala otevřená obchodní centra, ale ve venkovních stáncích byl prodej vánočního zboží znemožněn.

Město vyzvalo vládu, aby opatření přehodnotila a aby připravila kompenzace pro trhovce, kteří zrušením trh přišli o příjmy a výsledky mnohaměsíční práce. Praha podle radního Jana Chabra (TOP 09) také plánuje od trhovců, kteří budou mít zájem, zboží nakoupit a připravit z něj balíčky například pro zaměstnance svých příspěvkových organizací.

Radní dodal, že město počítá i s tím, že firmě Taiko zaplatí náklady na instalaci velkého vánočního smrku na Staroměstském náměstí a bude jednat o odpuštění nájemného, které firma měla na základě smlouvy městu platit.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru