Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí
Stánky na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí

Společnost Taiko, která měla pro hlavní město pořádat zrušené vánoční trhy, začne v pondělí ze Staroměstského náměstí odstraňovat stánky. ČTK to řekla její mluvčí Hana Tietze. Práce podle ní začnou kolem poledne a odvoz největších částí zařízení se uskuteční v noci. Trhy měly začít 27. listopadu a trvat do 6. ledna, firma je však v důsledku vládního zákazu zrušila. Vedení města postup vlády kritizuje.

Pracovníci firmy podle mluvčí začnou v pondělí s odvozem výzdoby trhů, poté demontují a odvezou střechy stánků. Stánky samotné pak budou pravděpodobně odváženy přes noc, aby firma zbytečně nekomplikovala dopravu v centru metropole. Zařízení by mělo z náměstí kompletně zmizet do úterního rána, dodala Tietze. Velký vánoční strom na náměstí zůstane.

Vláda od minulého pátku zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol. Zástupci magistrátu i Taika postup vlády kritizovali. Nedává podle nich smysl, aby zůstala otevřená obchodní centra, ale ve venkovních stáncích byl prodej vánočního zboží znemožněn.

Město vyzvalo vládu, aby opatření přehodnotila a aby připravila kompenzace pro trhovce, kteří zrušením trh přišli o příjmy a výsledky mnohaměsíční práce. Praha podle radního Jana Chabra (TOP 09) také plánuje od trhovců, kteří budou mít zájem, zboží nakoupit a připravit z něj balíčky například pro zaměstnance svých příspěvkových organizací.

Radní dodal, že město počítá i s tím, že firmě Taiko zaplatí náklady na instalaci velkého vánočního smrku na Staroměstském náměstí a bude jednat o odpuštění nájemného, které firma měla na základě smlouvy městu platit.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru