Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí
Stánky na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

Firma na začátku příštího týdne odklidí stánky ze Staroměstského náměstí

Společnost Taiko, která měla pro hlavní město pořádat zrušené vánoční trhy, začne v pondělí ze Staroměstského náměstí odstraňovat stánky. ČTK to řekla její mluvčí Hana Tietze. Práce podle ní začnou kolem poledne a odvoz největších částí zařízení se uskuteční v noci. Trhy měly začít 27. listopadu a trvat do 6. ledna, firma je však v důsledku vládního zákazu zrušila. Vedení města postup vlády kritizuje.

Pracovníci firmy podle mluvčí začnou v pondělí s odvozem výzdoby trhů, poté demontují a odvezou střechy stánků. Stánky samotné pak budou pravděpodobně odváženy přes noc, aby firma zbytečně nekomplikovala dopravu v centru metropole. Zařízení by mělo z náměstí kompletně zmizet do úterního rána, dodala Tietze. Velký vánoční strom na náměstí zůstane.

Vláda od minulého pátku zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol. Zástupci magistrátu i Taika postup vlády kritizovali. Nedává podle nich smysl, aby zůstala otevřená obchodní centra, ale ve venkovních stáncích byl prodej vánočního zboží znemožněn.

Město vyzvalo vládu, aby opatření přehodnotila a aby připravila kompenzace pro trhovce, kteří zrušením trh přišli o příjmy a výsledky mnohaměsíční práce. Praha podle radního Jana Chabra (TOP 09) také plánuje od trhovců, kteří budou mít zájem, zboží nakoupit a připravit z něj balíčky například pro zaměstnance svých příspěvkových organizací.

Radní dodal, že město počítá i s tím, že firmě Taiko zaplatí náklady na instalaci velkého vánočního smrku na Staroměstském náměstí a bude jednat o odpuštění nájemného, které firma měla na základě smlouvy městu platit.


Autor: ČTK

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru