dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Finanční poradce se radoval z lupu jen čtvrt hodiny, byl zadržen v tramvaji
Lupič byl zadržen v tramvaji. Ilustrační foto: archiv

Finanční poradce se radoval z lupu jen čtvrt hodiny, byl zadržen v tramvaji

Včera dopoledne přijal operátor tísňové linky 158 volání, že z pobočky banky v Nitranské ulici právě odešel muž, který přepadl úřednici a odnesl si pár desítek tisíc korun.

K místu se proto okamžitě sjely všechny dostupné hlídky z nejbližšího okolí a pátraly po podezřelém muži. Díky podrobnému popisu od přepadené ženy pak policisté z Pohotovostní motorizované jednotky zadrželi asi po patnácti minutách v tramvaji poblíž zastávky Strašnická hledaného muže, který měl u sebe odcizené peníze.

Lupič pak putoval na služebnu v Zenklově ulici, kde s ním kriminalisté provedli potřebné úkony a následně mu sdělili obvinění z trestného činu loupeže.

„Za tento skutek pak podle trestního zákoníku hrozí až desetileté vězení. Jeho stíhání se povede na svobodě,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Paradoxem celého případu je fakt, že šestatřicetiletý muž nemá žádný záznam v policejních evidencích a živí se jako finanční poradce. K přepadení ho podle jeho slov dovedla tíživá finanční situace jeho rodiny.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru