Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Finance od developerů Praha 10 investuje do navyšování kapacit škol
ZŠ Hostýnská by měla navýšit kapacitu až o 800 žáků. Foto: hostynska.cz

Finance od developerů Praha 10 investuje do navyšování kapacit škol

Od roku 2020, kdy Praha 10 schválila pravidla pro spolupráci se soukromými investory převážně developerských projektů, se městské části podařilo získat přes 200 milionů na výstavbu a opravy škol a školek. Podle starosty desáté městské části Martina Valoviče jsou projednávány další smlouvy, které by měly generovat pro radnici desítky milionů korun.

V metodice spolupráce s investory je stanoveno, že prostředky půjdou na sanaci vlivů, které developer do lokality přináší. Tím je především tlak na zvýšení školních kapacit.

„Z části financí od developerů jsme už dali zhruba 80 milionů korun do probíhající rekonstrukce strašnické školy,“ uvedl Valovič. Rekonstrukce nevyužívané secesní budovy bývalé školy v ulici V Olšinách u stanice metra Strašnická začala letos na jaře, dokončena bude za dva roky. Stát bude 312,8 milionu korun, po dokončení bude v budově opět základní škola s kapacitou 360 žáků.

Z již získaných financí od developerů by se měly hradit projektové práce pro navýšení kapacit ZŠ Hostýnská na základě studie až o limitních 800 míst a záběhlické ZŠ Břečťanová o maximálně 600 míst. „Ambicí je zahájit dostavbu během nadcházejících tří let,“ podotkl starosta.

S investory podle něj městská část jedná o dalších zhruba pěti smlouvách, které by na navyšování školních kapacit přinesly dalších 200 milionů korun. Ty by mohly jít na přípravu rozšíření vršovických ZŠ Eden a ZŠ U Roháčových kasáren.


Autor: Jan Puci

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru