Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Finance od developerů Praha 10 investuje do navyšování kapacit škol
ZŠ Hostýnská by měla navýšit kapacitu až o 800 žáků. Foto: hostynska.cz

Finance od developerů Praha 10 investuje do navyšování kapacit škol

Od roku 2020, kdy Praha 10 schválila pravidla pro spolupráci se soukromými investory převážně developerských projektů, se městské části podařilo získat přes 200 milionů na výstavbu a opravy škol a školek. Podle starosty desáté městské části Martina Valoviče jsou projednávány další smlouvy, které by měly generovat pro radnici desítky milionů korun.

V metodice spolupráce s investory je stanoveno, že prostředky půjdou na sanaci vlivů, které developer do lokality přináší. Tím je především tlak na zvýšení školních kapacit.

„Z části financí od developerů jsme už dali zhruba 80 milionů korun do probíhající rekonstrukce strašnické školy,“ uvedl Valovič. Rekonstrukce nevyužívané secesní budovy bývalé školy v ulici V Olšinách u stanice metra Strašnická začala letos na jaře, dokončena bude za dva roky. Stát bude 312,8 milionu korun, po dokončení bude v budově opět základní škola s kapacitou 360 žáků.

Z již získaných financí od developerů by se měly hradit projektové práce pro navýšení kapacit ZŠ Hostýnská na základě studie až o limitních 800 míst a záběhlické ZŠ Břečťanová o maximálně 600 míst. „Ambicí je zahájit dostavbu během nadcházejících tří let,“ podotkl starosta.

S investory podle něj městská část jedná o dalších zhruba pěti smlouvách, které by na navyšování školních kapacit přinesly dalších 200 milionů korun. Ty by mohly jít na přípravu rozšíření vršovických ZŠ Eden a ZŠ U Roháčových kasáren.


Autor: Jan Puci

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Praha 6: Procházka k rekonstrukci Říčanovy ulice a revitalizaci náměstíček

21. ledna 2023 v 10:52

Praha 6 a starosta Jakub Stárek (ODS) zvou místní obyvatele ve společnému setkání na téma rekonstrukce Říčanovy ulice a související revitalizace tří břevnovských náměstíček. Setkání se uskuteční přímo v terénu 25. ledna od 17 hodin. Sraz je na rohu ulic Říčanova a 8. listopadu. Setkání se...

Další články
Nahoru