Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Finalista soutěže MasterChef Česko Lubina vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka
Lubina připravuje šišky s mákem. Foto: Jan Puci

Finalista soutěže MasterChef Česko Lubina vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka

Finalista soutěže MasterChef 2022 Lubina v pátek vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka. Tato myšlenka vznikla během soutěže Zlatá vařečka, kde byl Luboš Novotný alias Lubina členem poroty a projevil zájem uvařit oběd pro děti za cenu, za kterou to musí kuchařky ve školních kuchyních zvládat každý den. Limit na porci je zhruba 32 korun.   

Lubina v pátek s kuchařkami připravil pro žáky a zaměstnance školy svatební polévku s játrovými knedlíčky a nudlemi, vepřovou roládu s pečenými bramborami, špagety aglio olio a jako zákusek bramborové šišky s mákem.

Během dne se vydalo 550 porcí. „Pojal jsem to jako velkou výzvu. Vstával jsem snad ve čtyři hodiny ráno, abych byl už kolem páté ve škole. Musím říct, že všechny kolegyně, s nimiž jsem v pátek strávil skoro celý den, mají můj obrovský obdiv,” řekl Lubina.

Nejen pro kuchařky, ale i pro děti to byl obrovský zážitek, jak uvedla ředitelka školy Anna Niklová. Paní kuchařky měly podle ní před pátkem obrovskou trému, ale atmosféra v kuchyni byla skvělá a všichni to skvěle zvládli.

„Akce jako je například Zlatá vařečka nebo Lubina ve školní jídelně a další, jsou možnosti jak zpopularizovat a zatraktivnit stravování ve školních jídelnách. Zároveň ukázat, jak náročná je práce ve školních jídelnách a upozornit na to, jak je finančně podhodnocená. Je to jeden z důvodů, proč jsme na Praze 6 podpořili stávkující školy, kde jedním z důvodů byly právě platy nepedagogických pracovníků," řekla místostarostka městské části Praha 6 Mariana Čapková.

Lubinovu návštěvu školy si nenechala ujít nutriční terapeutka Eva Kalembová, která spolupracuje s Prahou 6 už několik let. „Mám na starost vzdělávání zaměstnanců školních jídelen, řešíme dodavatele surovin a jídelníčky. Podařilo se nám, aby se vařilo z primárních surovin, tedy žádné polotovary a dochucovadla. Jídelníčky děláme dle sezónnosti,“ uvedla.


Autor: Jan Puci

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Další články
Nahoru