Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kino

Filmový večer 420People & Polski Teatr Tańca ve studiu Maiselovka

5. 11. 2021
420People a Polski Teatr Tańca zvou 5. listopadu od 19 hodin do Studia Maiselovka na večer tanečních filmů s názvem „Polky, umění a tanec“. V rámci filmového večera uvidíte pět tanečních filmů z dílny souborů 420People a Polski Teatr Tańca z Polska a České republiky. Vstup je zdarma po předchozí rezervaci.

Můžete se těšit na dva filmy polského souboru Polski Teatr Tańca – Polish Dance Theatre: film „Břemeno“ (scénář a režie: Iwona Pasińska), film „Ta Mara“ (scénář a režie: Iwona Pasińska). Tématika filmů vychází z tvorby umělkyň Tamary Łempické a Zofie Stryjeńské, které tvořily v období meziválečného dvacetiletí, od 20. let minulého století. Filmy Polski Teatr Tańca – Polish Dance Theatre jsou kulturní počiny z počátku 21. stol. Ačkoliv je dělí 100 let, je zde patrná navazující estetika, společné inspirace a kulturní kód. Oba filmy, v moderní formě a plné inspirace čerpané z malířství, jsou vyjádřením syntézy umění a univerzality jazyka tance. Přehlídka těchto filmů v Římě a v Praze je realizována ve spolupráci s Balleto di Roma a 420People. Akce je realizována v rámci projektu „Polština a trans-národní jazyk vizuálního umění a tance“.

V rámci večera se můžete těšit na tři filmy z dílny českého souboru 420People, které vznikly v roce 2020 během pandemické situace a i přesto, že každý se věnuje současnému tanci, jejich příběhy jsou jedinečné. Film “Through glass” zpracovává tancem a kamerou příběh reality a iluze a vznikl v choreografii Sylvy Šafkové a v režii Marka Partyše. Film s názvem “Orīgī” v choreografii Václava Kuneše a v režii Tomáše Vlčka vznikl v rámci mezinárodní projektu Clash! a propojuje téma “souboj tanečních stylů”. Film „Ohně stroje“ v režii Jaroslava Brabec popisuje příběh jednoho obyčejného konkurzu v hlavní roli s hercem Davidem Prachařem, který se ale zvrtne do jiné reality, do podivného snu tanečníků.
Autor: TZ, red

Praha 6 zve do kina

11. června 2022 v 07:40

Ve čtvrtek 16. června ve 21 hodin se na (ne)konečná Vypich hraje film Známí neznámí.

Pragovka odstartuje pátý ročník letního kina Jízdou

9. června 2022 ve 14:24

Dnes, 9. června, zahájí Pragovka pátou sezónu letního kina českým filmem Jízda. Letošním tématem jsou šamani, sny a technologové. Tento čtvrtek se diváci kromě filmové projekce mohou těšit také na program Dolce Far Niente s komentovanou prohlídkou výstavy Pragovka Gallery Pole v množném čísle /...

Biograf Kyje zve na film

6. června 2022 v 09:58

Biograf Kyje promítne ve středu 8. června film, který je nejen pro milovníky aut značky SAAB, ale také oceněným snímkem po celém světě.

Kino v KC Zahrada

23. května 2022 v 07:51

V pondělí 23. května můžete od 19 hodin vidět v KC Zahrada oscarový snímek Drive my car.

Film Jiřího Sequense Atentát se bude promítat na Karlově náměstí

23. května 2022 v 06:13

V rámci akce pořádané k 80. výročí operace Anthropoid Československou obcí legionářskou a městskou částí Praha 2 se v pátek 17. června koná od 20 hodin na Karlově náměstí veřejná projekce filmu Jiřího Sequense Atentát z roku 1964.

Na film do Parku Přátelství

4. května 2022 v 07:38

V pátek 6. května ve 20:40 hodin přiveze Cool Tour Bus film Prvok, šampón, tečka a Karel do Parku Přátelství. Nezapomeňte si s sebou vzít teplou deku, promítá se venku.

Třešničky ze skandinávského filmového dortu v kině Evald

17. dubna 2022 v 07:37

Skandinávská kinematografie se těší velké oblibě zarytých filmových fanoušků a severské filmy nacházejí cestičky do distribučních sítí poměrně často. Přesto sítem celoplošné distribuce nezřídka propadnou i filmy nesporné umělecké kvality, které zpracovávají pozoruhodná témata, a přitom jsou...

3Kino: Filmem proti ruské agresi

16. března 2022 v 11:27

3Kino společně s organizátory Ukrajina film fest pokračují v charitativní akci, která chce ukázat příčiny a důsledky agresivní rozpínavosti totalitního Ruska. V pondělí 21. března v kinosále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se bude mimořádně promítat snímek Pan Jones polské režisérky...

3Kino proti ruské agresi

8. března 2022 v 17:43

3Kino společně s organizátory Ukrajina film fest podporují sbírku, kterou na pomoc Ukrajině organizuje společnost Post Bellum. Díky vybraným finančním prostředkům organizace na okupované území dopravuje helmy, neprůstřelné vesty, obvazy a další materiál, který stateční obránci teď nejvíce...

Svědkové Putinovi. Benefiční projekce na podporu Ukrajiny

4. března 2022 v 07:06

KC Zahrada v Praze 11 pořádá projekci na podporu Ukrajiny v úterý 8. března ve 20 hodin.

Praha 11: Kino klub Zahrada zve na Kurz manželské touhy

27. února 2022 v 09:34

V pondělí 28. února od 19 hodin je v KC Zahrada připraveno pro partnerské dvojice se smyslem pro humor promítání filmu Kurz manželské touhy.

Silvestrovské promítání v Malešickém parku

31. prosince 2021 v 07:36

Putovní Kino na kolečkách zavítá do Malešického parku a zve do Silvestrovského kina pod širým nebem, které uvede v pátek 31. prosince film S tebou mě baví svět.

Další články
Nahoru