Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Filmem proti ruské agresi

3Kino chce společně s organizátory Ukrajina film fest vyjádřit podporu a solidaritu Ukrajině. V několika pražských kinosálech budou postupně promítnuty filmy, které reflektují katastrofální dopady ruské agrese a rozpínavosti na život a morálku obyvatel střední a východní Evropy.

Výtěžek z projekce bude věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která konkrétní pomoc pro obránce Ukrajiny zajišťuje.

Charitativní akce startuje v pondělí 28. února symbolicky v pražském kině Humanita (Novákových 489/20, 180 00 Praha 8-Palmovka). V 19 hodin se bude mimořádně promítat politický thriller polského režiséra Władysława Pasikowského Jack Strong. Na pozadí událostí Pražského jara je ve snímku rozehrán strhující příběh plukovníka Polské lidové armády Ryszarda Kuklińského, který o SSSR ztratil veškeré ideály…

„Filmem podle skutečné události chceme připomenout, že onen pověstný ruský medvěd není a nikdy nebyl mírumilovný. Historie potvrzuje, že máme co dočinění s krvelačným monstrem, které nezná hranice. Dnes na vlastní oči vidíme, že nezná ty ukrajinské. Jaké hranice překročí příště? Před zlem nelze zavírat oči, pokud to uděláme, ocitneme se na jeho straně,” říká ředitel 3KinoFest Vavřinec Menšl. Cílem charitativní akce je ukázat prstem na agresora a zároveň zvýšit povědomí o projektu, který zajišťuje distribuci ochranných pomůcek a materiálního zabezpečení obráncům Ukrajiny.

Festival byl založen v roce 2013 a je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Pořádá také projekce pro školy zaměřené na moderní historii. Projekci filmu Jack Strong spojenou s diskuzí s historikem je možné si objednat na info@3kino.cz.Autor: Alo

Den dětí v knihovně na Lužinách

Dnes v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Desítka má nové Sportovce roku, ocenila 12 jednotlivců a týmů

Dnes v 06:48

Po roční covidové pauze se na Desítku vrátila populární anketa. Titulem Sportovec roku se nově mohou pyšnit dva sportovní týmy a deset jednotlivců. 

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Dnes v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

V Krči a na Vinohradech nepoteče zítra voda

Dnes v 06:17

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

Dnes v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Dnes v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Zítra: Šansony na tvrzi

Včera v 19:08

Ve středu 18. května zve Praha 11 od 18 hodin na pravidelný Šansonový večer na Chodovskou tvrz.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

Včera ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další krátké zprávy
Nahoru