Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli

Filmem proti ruské agresi

3Kino chce společně s organizátory Ukrajina film fest vyjádřit podporu a solidaritu Ukrajině. V několika pražských kinosálech budou postupně promítnuty filmy, které reflektují katastrofální dopady ruské agrese a rozpínavosti na život a morálku obyvatel střední a východní Evropy.

Výtěžek z projekce bude věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která konkrétní pomoc pro obránce Ukrajiny zajišťuje.

Charitativní akce startuje v pondělí 28. února symbolicky v pražském kině Humanita (Novákových 489/20, 180 00 Praha 8-Palmovka). V 19 hodin se bude mimořádně promítat politický thriller polského režiséra Władysława Pasikowského Jack Strong. Na pozadí událostí Pražského jara je ve snímku rozehrán strhující příběh plukovníka Polské lidové armády Ryszarda Kuklińského, který o SSSR ztratil veškeré ideály…

„Filmem podle skutečné události chceme připomenout, že onen pověstný ruský medvěd není a nikdy nebyl mírumilovný. Historie potvrzuje, že máme co dočinění s krvelačným monstrem, které nezná hranice. Dnes na vlastní oči vidíme, že nezná ty ukrajinské. Jaké hranice překročí příště? Před zlem nelze zavírat oči, pokud to uděláme, ocitneme se na jeho straně,” říká ředitel 3KinoFest Vavřinec Menšl. Cílem charitativní akce je ukázat prstem na agresora a zároveň zvýšit povědomí o projektu, který zajišťuje distribuci ochranných pomůcek a materiálního zabezpečení obráncům Ukrajiny.

Festival byl založen v roce 2013 a je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Pořádá také projekce pro školy zaměřené na moderní historii. Projekci filmu Jack Strong spojenou s diskuzí s historikem je možné si objednat na info@3kino.cz.Autor: Alo

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

Dnes v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Předvánoční atmosféra s jedinečným výhledem na celou Prahu

Dnes v 08:14

Pokud vás unavuje předvánoční ruch v ulicích, vystoupejte za sváteční atmosférou na jednu z nejvyšších přístupných budov v Praze. Na Střeše domu Radost na Žižkově si můžete dát svařák s přáteli a popovídat si u výhledu na celé město. Zimy ani mrholení se bát nemusíte – pro hosty je připravený...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Putování za hvězdou

Včera ve 14:14

Adventní podvečery v Praze 15

Včera ve 12:10

V neděli 11. prosince se na Veronském náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom. O týden později, 18. prosince, to bude v Hostivaři.

Plzeňka u Brabců zve na Mikulášskou diskotéku

Včera v 11:52

Program v Praze 9 nabízí Plzeňka U Brabců. V pondělí 5. prosince se od 16 hodin koná na zahradě Mikulášská diskotéka pro děti.

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Praha 14: Čertovská diskotéka na Plechárně

Včera v 06:00

V neděli 4. prosince zábava pro všechny čertíky a čertice. Děti čeká spousta zábavy, hudba, soutěže, pekelné lumpárny, opékání čertovských buřtíků a soutěž o nejhezčí masku.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Vánoční jarmark na radnici

1. prosince 2022 v 17:00

Vánoční jarmark se koná ve středu 7. prosince od 10 do 18 hodin v obřadní síni radnice Prahy 13.

Další krátké zprávy
Nahoru