dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Film o Horákové se bude točit v Praze, pomůže mu veřejná sbírka. Dárci si zahrají v komparzu
Kolorovaný záběr z filmu natáčeného během procesu s Miladou Horákovou. Foto: Cassius Chaerea / Wikimedia Commons

Film o Horákové se bude točit v Praze, pomůže mu veřejná sbírka. Dárci si zahrají v komparzu

Producent a režisér David Mrnka chystá už šest let realizaci prvního celovečerního hraného filmu o Miladě Horákové – ženě, která se stala symbolem boje za svobodu. S ohledem na záměr tvůrců natočit film Milada v angličtině, v autentických lokalitách, se zahraničními a českými herci, půjde o jeden z finančně nejnáročnějších tuzemských filmů.

Kvůli nedostatku financí může unikátní projekt, který by měl osud Milady Horákové přiblížit mezinárodnímu publiku, nakonec zůstat neuskutečněným plánem.

David Mrnka se pokouší získat alespoň část peněz z předpokládaného rozpočtu prostřednictvím veřejné sbírky, která je otevřena do 28. listopadu letošního roku. Ve světě poměrně hojně používanou formou podpory kulturních projektů, takvzaným crowdfundingem, se snaží shromáždit milion korun a doufá, že uspěje. Odkaz na sbírku je ZDE.

Každý může věnovat částku podle svých možností a vybrat si některý z nabízených atraktivních benefitů – například scénář s podpisy představitelů hlavních rolí s poděkováním, exkluzivní přístup k soundtracku či fotografiím k filmu, možnost osobně se zúčastnit natáčení či světové premiéry a následné párty anebo si dokonce zahrát v komparzu.

Záměrem filmu Milada není popisovat tehdejší politickou situaci v Československu, ale na základě skutečných událostí vyprávět osobní příběh hlavní protagonistky. Dcera Milady Horákové, Jana Horáková – Kánská, tvůrcům zpřístupnila dosud nezveřejněné podklady a materiály.

Lokace pro film jsou vybrány převážně v Praze a blízkém okolí a také u Hradce Králové, odkud pochází Bohuslav Horák. Miladu Horákovou by měla hrát hvězda světové kinematografie, jejíž jméno je zatím v jednání. Vedlejší role přijali známí zahraniční – Sharon Gless, Robert Gant – i čeští herci, například Karel Roden, Klára Issová a další.


Autor: Renata Rákosová

České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru