dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění
V pelotonu bude převládat fialová barva. Foto: GO Day

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 upozorňující na prevenci onkogynekologických onemocnění se uskuteční v neděli 20. září v Praze. Metropole se tak připojí k městům v dvaadvaceti zemích po celém světě.  

Na cyklojízdu hlavním městem zakončenou koncertem skupiny Holki se vydají lékaři, pacienti, známé osobnosti, novináři i veřejnost. Společně tak poukáží na důležitost prevence a vyjádří solidaritu ženám, které s onkologickým onemocněním bojují.

Peloton odstartuje ve 14 hodin od Ústavu patologie 1.LF UK a VFN ve Studničkově ulici v Praze na Novém Městě, cílem jízdy bude sportovní areál u Restaurace Rosmarina v ulici Vltavanů v Praze 4 Braníku. Tam bude na účastníky čekat poděkování ve formě diplomů a hudebního vystoupení skupiny Holki.

Pražský GO DAY 2020 se již podruhé v řadě zaměří na prevenci rakoviny děložního čípku, kterou v Česku ročně onemocní asi 800 žen.

Zbytečně, tento nádor je totiž preventabilní, a to kombinací pravidelných gynekologických vyšetření, vakcinace proti HPV u dívek a chlapců a provedením HPV DNA testu namísto klasické cytologie.

Na jízdu se lze registrovat na www.onko-unie.cz, účast je zdarma. Registrovaní účastníci obdrží drobný dárek od sponzorů akce.


V Praze a Středočeském kraji si lidé nechali vyšetřit plíce

Včera v 11:15

Plíce si v Praze a Středočeském kraji nechalo v rámci dne otevřených ambulancí vyšetřit celkem 60 lidí, u dvou z nich lékaři pojali podezření na idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Účelem bylo odhalit tuto vážnou nemoc včas, nasazení léčby totiž postup nemoci brzdí. U některých návštěvníků ordinací...

Není špatné počasí, je jen špatně oblečený běžec. Běhat můžete i v sychravém počasí

24. října 2020 v 09:29

Jste zkušený běžec? Nebo naopak teprve uvažuje, že s běháním teprve začnete? Nemusíte čekat na hezké počasí, začít můžete hned. Nejdůležitější je vytrvalost a pravidelnost. Pokud chcete začít běhat, pak zkuste běhat minimálně 2 – 3 krát týdně, aby tělo začalo vůbec vnímat danou aktivitu a umožnilo...

Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Trhy na náplavce v sobotu 17. října

16. října 2020 v 09:36

V sobotu 17. října od 8 hodin můžete na Náplavce nakupovat jako obvykle, jen je potřeba mít roušku, dodržovat rozestupy a dezinfikovat si ruce. Nakoupit můžete ovčí a kozí sýry u farmy Držovice, uzený bůček z masného krámu, kuřata z Pracejovic a také zeleninu – saláty a bylinky, gigantické...

Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou piva i vína

16. října 2020 v 09:27

Trhy se na Kulaťáku konají v sobotu 17. října od 8 hodin. Ke stávajícím platným opatřením organizátoři zrušili posezení v prostorách trhů, tak aby eliminovali riziko nákazy.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Další články
Nahoru