Dnes Úterý - jasno 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění
V pelotonu bude převládat fialová barva. Foto: GO Day

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 upozorňující na prevenci onkogynekologických onemocnění se uskuteční v neděli 20. září v Praze. Metropole se tak připojí k městům v dvaadvaceti zemích po celém světě.  

Na cyklojízdu hlavním městem zakončenou koncertem skupiny Holki se vydají lékaři, pacienti, známé osobnosti, novináři i veřejnost. Společně tak poukáží na důležitost prevence a vyjádří solidaritu ženám, které s onkologickým onemocněním bojují.

Peloton odstartuje ve 14 hodin od Ústavu patologie 1.LF UK a VFN ve Studničkově ulici v Praze na Novém Městě, cílem jízdy bude sportovní areál u Restaurace Rosmarina v ulici Vltavanů v Praze 4 Braníku. Tam bude na účastníky čekat poděkování ve formě diplomů a hudebního vystoupení skupiny Holki.

Pražský GO DAY 2020 se již podruhé v řadě zaměří na prevenci rakoviny děložního čípku, kterou v Česku ročně onemocní asi 800 žen.

Zbytečně, tento nádor je totiž preventabilní, a to kombinací pravidelných gynekologických vyšetření, vakcinace proti HPV u dívek a chlapců a provedením HPV DNA testu namísto klasické cytologie.

Na jízdu se lze registrovat na www.onko-unie.cz, účast je zdarma. Registrovaní účastníci obdrží drobný dárek od sponzorů akce.


Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru