Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění
V pelotonu bude převládat fialová barva. Foto: GO Day

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 podpoří prevenci onkogynekologických onemocnění

Fialová cyklojízda GO DAY 2020 upozorňující na prevenci onkogynekologických onemocnění se uskuteční v neděli 20. září v Praze. Metropole se tak připojí k městům v dvaadvaceti zemích po celém světě.  

Na cyklojízdu hlavním městem zakončenou koncertem skupiny Holki se vydají lékaři, pacienti, známé osobnosti, novináři i veřejnost. Společně tak poukáží na důležitost prevence a vyjádří solidaritu ženám, které s onkologickým onemocněním bojují.

Peloton odstartuje ve 14 hodin od Ústavu patologie 1.LF UK a VFN ve Studničkově ulici v Praze na Novém Městě, cílem jízdy bude sportovní areál u Restaurace Rosmarina v ulici Vltavanů v Praze 4 Braníku. Tam bude na účastníky čekat poděkování ve formě diplomů a hudebního vystoupení skupiny Holki.

Pražský GO DAY 2020 se již podruhé v řadě zaměří na prevenci rakoviny děložního čípku, kterou v Česku ročně onemocní asi 800 žen.

Zbytečně, tento nádor je totiž preventabilní, a to kombinací pravidelných gynekologických vyšetření, vakcinace proti HPV u dívek a chlapců a provedením HPV DNA testu namísto klasické cytologie.

Na jízdu se lze registrovat na www.onko-unie.cz, účast je zdarma. Registrovaní účastníci obdrží drobný dárek od sponzorů akce.


Praha 8 zve na Karlínské náměstí, bude se zpívat

25. července 2021 v 09:44

Velké finále pěvecké soutěže začne dnes ve 14 hodin. Finalisté vystoupí s živou kapelou a s nimi i další hosté.

V sobotu se otevře zámek a park Veltrusy

23. července 2021 v 11:30

Dva nové prohlídkové okruhy v hlavní zámecké budově – Zlaté časy ve službách císařovny a Rodinný život pana hraběte se 24. července otevírají veřejnosti.

Expozici novodobých dějin v Česku najdete v Národním muzeu

23. července 2021 v 09:18

Národní muzeum otevřelo novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské...

Co v sobotu na trzích v Praze 6? Ochutnejte hmyz tepelně upravený

22. července 2021 v 09:59

Trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 24. července od 8 hodin.

Legendární Praha. Hra láká k objevování

15. července 2021 v 08:24

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout...

Kam v sobotu na farmářské trhy

15. července 2021 v 08:03

Kde v sobotu koupit čerstvou zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, uzeniny, koření, pečivo nebo jiné kvalitní potraviny? V sobotu v Praze nabízí své produkty několik farmářských trhů.

Festival divadla a hudby DejVícePraze pomáhá dětské podpůrné a paliativní péči

13. července 2021 ve 20:33

Spejbl a Hurvínek, Divadlo Sklep, koncerty mnoha žánrů. Do konce července toho festival DejVícePraze nabídne ještě hodně.

Sobota: Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

13. července 2021 ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou prohlídku po Malostranském hřbitově. Průvodkyní bude Alena Lehnerová, prohlídka se koná v sobotu 17. července ve 14 hodin.

Další články
Nahoru