Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský životKomerční sdělení

Festivaly Strawberry Fields a Stop Zevling ovládnou Černý Most

16. 9. 2023
Hudba v podání interpretů z Česka i zahraničí, sportovní utkání, BMX závody, netradiční volnočasové aktivity, ale také bohatý doprovodný program pro celé rodiny – to vše se uskuteční na festivalech Strawberry Fields a Stop Zevling, které společně ovládnou 16. září dění na Černém Mostě. Součástí festivalů bude i pestrá gastro zóna nebo fashion stánky českých street návrhářů. Na pódiu se můžete mimo jiné těšit na ostravského rappera Sergeie Barracudu, v ČR poprvé účinkující Badou Boy Janten-B, DJ Tokátko a chybět nebudou ani lokální interpreti. Hlavní festivalový program se letos přesouvá do Parku U Čeňku, koná se za každého počasí a vstup je zdarma.

„I letos zahajujeme festivaly sportovními turnaji. V rámci tzv. Sport Jamu se mohou týmy utkat ve fotbalu, nohejbalu, streetballu, pétanque nebo ping-pongu. Vítězové se mohou těšit na hodnotné věcné ceny v hodnotě až 20 000 korun. Hlásit se může kdokoliv, kdo má chuť si zasportovat, je potřeba jen registrovat svůj tým na www.stopzevling.cz do 14. září,“ říká Vojtěch Havlovec ze Stop Zevling.

Jako každoročně se na podiu vedle hudebních profesionálů objeví i interpreti z hudební zkušebny neziskové organizace JAHODA, která ji provozuje v rámci svých sociálních služeb. „Vždy se snažíme dát příležitost muzikantům z Černého Mostu, aby si vyzkoušeli, jaké to je potkat se na jednom pódiu s hudebními esy. Letos to budou Black Shuckz. Věříme, že návštěvníci ocení jak pestrý hudební program, tak neotřelé aktivity pro celé rodiny,“ říká Vendula Fendrychová z organizace JAHODA.

V rámci festivalu Strawberry Fields se mohou návštěvníci těšit na pestrou přehlídkou volnočasových aktivit, jako je škola parkouru od organizace Street 4 Kids, cirkusový workshop od Hoopeto, upcyklační dílnu Second Brand nebo velkou dětskou olympiádu, facepainting či malování hennou na tělo. Na své si tak přijdou i malí i větší návštěvníci.

Sportovní klání Sport Jam začínají v 10 hodin, od 14 hodin pak startují doprovodné aktivity pro rodiny s dětmi. Více informací na www.strawberryfields.cz nebo www.stopzevling.cz.  

Festivaly se konají za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a městské části Prahy 14.


Autor: Alo

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

Dnes v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Další články
Nahoru