Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
FestivalyPražský život

Festivaly Strawberry Fields a Stop Zevling ovládnou Černý Most

16. 9. 2023
Hudba v podání interpretů z Česka i zahraničí, sportovní utkání, BMX závody, netradiční volnočasové aktivity, ale také bohatý doprovodný program pro celé rodiny – to vše se uskuteční na festivalech Strawberry Fields a Stop Zevling, které společně ovládnou 16. září dění na Černém Mostě. Součástí festivalů bude i pestrá gastro zóna nebo fashion stánky českých street návrhářů. Na pódiu se můžete mimo jiné těšit na ostravského rappera Sergeie Barracudu, v ČR poprvé účinkující Badou Boy Janten-B, DJ Tokátko a chybět nebudou ani lokální interpreti. Hlavní festivalový program se letos přesouvá do Parku U Čeňku, koná se za každého počasí a vstup je zdarma.

„I letos zahajujeme festivaly sportovními turnaji. V rámci tzv. Sport Jamu se mohou týmy utkat ve fotbalu, nohejbalu, streetballu, pétanque nebo ping-pongu. Vítězové se mohou těšit na hodnotné věcné ceny v hodnotě až 20 000 korun. Hlásit se může kdokoliv, kdo má chuť si zasportovat, je potřeba jen registrovat svůj tým na www.stopzevling.cz do 14. září,“ říká Vojtěch Havlovec ze Stop Zevling.

Jako každoročně se na podiu vedle hudebních profesionálů objeví i interpreti z hudební zkušebny neziskové organizace JAHODA, která ji provozuje v rámci svých sociálních služeb. „Vždy se snažíme dát příležitost muzikantům z Černého Mostu, aby si vyzkoušeli, jaké to je potkat se na jednom pódiu s hudebními esy. Letos to budou Black Shuckz. Věříme, že návštěvníci ocení jak pestrý hudební program, tak neotřelé aktivity pro celé rodiny,“ říká Vendula Fendrychová z organizace JAHODA.

V rámci festivalu Strawberry Fields se mohou návštěvníci těšit na pestrou přehlídkou volnočasových aktivit, jako je škola parkouru od organizace Street 4 Kids, cirkusový workshop od Hoopeto, upcyklační dílnu Second Brand nebo velkou dětskou olympiádu, facepainting či malování hennou na tělo. Na své si tak přijdou i malí i větší návštěvníci.

Sportovní klání Sport Jam začínají v 10 hodin, od 14 hodin pak startují doprovodné aktivity pro rodiny s dětmi. Více informací na www.strawberryfields.cz nebo www.stopzevling.cz.  

Festivaly se konají za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a městské části Prahy 14.


Autor: Alo

Bazárek v Modré škole

Dnes v 11:34

Tradiční bazárek se koná v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin v prostoru atria a školní jídelny v Modré škole ZŠ Kupeckého v Praze 11.

Praha 6: Den zvířat na faře

Dnes v 09:45

Mši s požehnáním zvířatům, divadlo pro děti a táborák nabídne Den zvířat, který se bude konat na faře u sv. Matěje v Dejvicích.

Procházka s prohlídkou: O brutalismu a tak

Dnes v 09:44

Poznávat pražské brutalistické stavby vznikající v 70. a 80. letech 20. století můžete v neděli 8. října v 16:30 hodin.

To nejlepší z Apenin míří do Prahy

Dnes v 09:29

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude k mání v Holešovické tržnici v rámci nové gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém besteselleru pizze. A tak v Tržnici bude...

Papír Fest

Dnes v 07:25

Milujete vůni papíru? Jste vášniví sběratelé sešitů, bloků, plánovačů a dalších papírenských pokladů? Nenechte ujít podzimní edici Papír Festu, který spojuje lásku k papírnictví s originální lokální tvorbou.  

Setkání: Plánované proměny Prahy 4

Dnes v 06:59

Na základě veřejných diskuzí s obyvateli městské části zpracoval autorský tým všechny podněty a připomínky z řad veřejnosti a výsledkem je finální návrh proměn několika lokalit v Praze 4.

Swap oblečení a knížek v knihovně

Dnes v 05:32

Máte doma oblečení či knížky, které již nevyužijete? Přijďte je vyměnit za jiné. Stačí v sobotu 7. října dorazit do volnočasového centra H55.

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Další články
Nahoru