dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Zažij Vietnam: Festival představí kulturu, tradice i gastronomii asijské země
Návštěvníci akce budou moci ochutnat vietnamské jídlo. Foto: Stuart Spivack / Wikimedia Commons

Zažij Vietnam: Festival představí kulturu, tradice i gastronomii asijské země

Festival s názvem Zažij Vietnam, který nabídne pohled na vietnamskou kulturu, se koná ve čtvrtek 21. května od 10 do 21 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Návštěvníky akce, kterou spolupořádá městská část Praha 3, čeká zajímavý kulturní program, představení vietnamské gastronomie, produktů, workshopy, soutěže nebo fotografická výstava o Vietnamu.

Od 10 hodin se otevřou gastronomické a prodejní stánky s vietnamskými tradičními produkty. Kromě jídel, jako jsou jarní a letní závitky, ochutnají návštěvníci i méně známe gastronomické lahůdky, jako například závitky balené v betelových listech a veganské letní závitky.

Nebudou chybět bagety plněné grilovaným vepřovým nebo hovězím masem. Novinkou budou bagety plněné tofu. Návštěvníky přiláká vůně vietnamské polévky Pho. Pro osvěžení budou připravené pravé vietnamské domácí limonády.

Na stánku vietnamského čaje bude možnost se seznámit s přípravou čaje, zájemci se doví o léčivých účincích různých druhů čajů. Pro vyznavače vietnamské kávy Trung Nguyen bude otevřena venkovní kavárnička.

Milovníci sladkého si přijdou na své a mohou ochutnat sezamové koule, sladké rýžové placičky nebo karamel. K zakoupení budou různé vietnamské produkty, koření, omáčky, dochucovadla a drobné nádobí.

Od 15 hodin bude probíhat na pódiu kulturní vystoupení, těšit se můžete třeba na lví tanec. Program bude sestavený pro všechny věkové kategorie. Vystoupí vítězky a finalistky Miss Vietnam České republiky, které předvedou kroje menšin žijících ve Vietnamu, dále se představí vietnamské talenty, nebudou chybět tradiční tance a hudební vystoupení.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

Včera ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru