Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Koncerty

Festival United Islands of Prague nabídne rozmanitý hudební program

O víkendu 25. – 26. června se Střelecký ostrov, Kampa, Dětský ostrov a Janáčkovo nábřeží promění v centrum kulturního dění. Stane se tak v rámci 18. ročníku multižánrového festivalu United Islands of Prague s podtitulem German edition vol.2, který nabídne na šesti různých scénách rozmanitý mix hudebních interpretů i koncept Ostrovů inspirace. 

Návštěvníci se mohou těšit na mladé talentované hudebníky z tuzemska i zahraničí, zajímavé workshopy, přednášky, besedy s ambasadory, sportovní aktivity, relaxační zónu i program pro děti.

Vstup bude tradičně pro všechny zdarma. V rámci festivalového víkendu v Praze dočasně vznikne tramvajová zastávka Střelecký ostrov.

Akce se po pěti letech přemístí z Karlína zpátky na ostrovy přímo do samotného srdce Prahy. Také hudebně se vrátí ke kořenům a originální dramaturgii. Vedle vycházejících objevů domácí i mezinárodní scény pořadatelé ve spolupráci se silnými pražskými subjekty veřejného prostoru připravili také unikátní koncept Ostrovů inspirace, který bude tematicky propojovat udržitelnost a diverzita. Pro návštěvníky bude v rámci 18. ročníku festivalu United Islands of Prague na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží připravena také bohatá gastro zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů i drinků.

Na ostrovy připlují zahraniční i tuzemské hudební objevy
Hudební fanoušci se mohou těšit na zajímavé objevy ze zahraničí i tuzemska, které se během festivalového dění postupně představí na šesti scénách: ČT art stage, Český rozhlas Vltava stage, R1 stage, Reflex stage, Český rozhlas Jazz stage a Janáček stage. Hudební program se navíc rozšíří i o Manifesto Market na Smíchově, kde se o line-up postarají DJs. Všude se to bude přímo hemžit mladými talentovanými hudebníky. Z pestrého programu si tak zaručeně vyberou vyznavači všech možných žánrů.

V pátek by si nikdo rozhodně neměl nechat ujít německý projekt Shelter Boy, který osloví nejen fanoušky nezávislých písničkářů jako King Krule, nebo elektronické duo Atna, jež se spoluprací s DJem Solomunem dostalo až do pořadu legendárního Peta Tonga na BBC Radio 1.

Sobota bude patřit postpunkové partě talentovaných divochů Drens z německého Dortmundu. Neméně zajímavý pak bude elektronický projekt Aggregat navazující svou tvorbou na německou tradici Kraftwerk. Českou scénu budou reprezentovat mimo jiné například zpěvačky Amelie Siba, Anabelle nebo Bára Zmeková. Chybět nebudou ani zástupci tuzemské urban music jako rappeři Redzed a Rohony nebo zpěvák The Curly Simon ze Slovenska. Na programu toho ale bude ještě mnohem více.

Ostrovy inspirace jako rovnocenný partner hudební části
Vize letošního ročníku je založena na kvalitním nehudebním programu, který unikátně propojí známé pražské subjekty, jež se věnují udržitelnosti, diverzitě, kultuře, nebo veřejnému prostoru. Tematicky bude rozdělen na okruhy Odvaha, Svoboda, Zdraví a Udržitelnost. Návštěvníci si tak budou moci vybrat, co je jejich srdci nejbližší. Už teď je ale jasné, že to nebude lehké rozhodování. Za návštěvu bude v sobotu rozhodně stát například udržitelná relax zóna dobra Asociace společenské odpovědnosti na Kampě, kde si zájemci vedle odpočinku budou moci zahrát třeba SDGs fotbálek, zabavit děti prostřednictvím Hry za lepší svět nebo prohlédnout jako první udržitelné dárky z nového e-shopu Nakup na Dobro. Kousek od Werichovy vily vyroste také Česko-německý ostrov v režii Česko-německého fondu budoucnosti a Goethe institutu. Pro příchozí tu bude v sobotu ráno připraven brunch v česko-německém stylu, dále pak třeba také landartové tvoření, dílna ručního papíru, nový cirkus a divadlo.

Neméně zábavy pak slibuje například Paddlefest na Střeleckém ostrově, který nabídne nejen jedinečné spojení pohody u vody s živou muzikou sledovanou z paddleboardů ale i další hodně dobrodružný program na vodě. Sportu se bude týkat také zóna EDU, kterou připravil pro děti i dospělé Český olympijský výbor. Mýty spojené s tématikou udržitelnosti, diverzity a inkluze se ve svém stanu na Janáčkově nábřeží bude během soboty snažit odstranit platforma Magnoli. Na letní scéně musea Kampa se bude možné například zúčastnit recyklačního workshopu nebo si poslechnout poutavou diskuzi, kde nebudou chybět třeba ani Tereza Ramba a Vojta Kotek. Za návštěvu budou zajisté stát i menší workshopy od Loono, Kokoza, Konsent a Slow Femme na Kampě nebo NGO Market.

Uzavřené Janáčkovo nábřeží, Most Legií a dočasná tramvajová zastávka Střelecký ostrov
Festivalové dění v sobotu 26. června odkloní veškerou dopravu z Janáčkova nábřeží a Mostu Legií, jež budou dočasně sloužit pouze jako pěší zóna. Přímo do centra festivalu se půjde pohodlně dopravit tramvají až na speciální festivalovou zastávku Střelecký ostrov. V průběhu celého festivalu budou všude platit covid opatření dle aktuálních nařízení vlády. „Už se nemůžeme dočkat, až se o víkendu do Prahy ve velkém vrátí živá hudba, divadlo a další zábava. Moc se na vás těšíme a zároveň prosíme o shovívavost. Festival jsme připravovali ve velkém časovém pressu a s nejasnými pravidly pro hromadné akce. Už z loňského roku jsme ale zvyklí na složitější organizaci, kterou jsme si vyzkoušeli na akci Praha Září, kde se uskutečnila právě první část německé edice United Islands. Jsme moc rádi, že se nám nyní i přes nepříznivou dobu nakonec podařilo zorganizovat akci většího rozsahu, i když třeba nebude bez chybičky,“ říká dramaturgyně Bára Šubrtová.

Partner pass
Letošní novinkou je možnost zakoupení Partner passu, v rámci kterého jeho držitelé získají exkluzivní přístup k programovým tipům od pořadatelů, vstup zdarma do 400 ASA Gallery a 10% slevu na festivalových barech. Partner pass stojí 200 Kč, z nichž organizátoři 100 Kč darují na kompenzaci uhlíkové stopy spojené s produkcí festivalu.

Více informací i časový harmonogram hudebního i nehudebního programu najdete na www.unitedislands.cz.  


Autor: TZ, red

Adventní koncerty na Nuselské radnici pokračují

Dnes v 08:49

Ve čtvrtek 8. prosince se koná druhý Adventní koncert Prahy 4 na Nuselské radnici.

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

Včera v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy

27. listopadu 2022 v 09:50

Zpěvácký spolek Hlahol zve v neděli 18. prosince v 15 a v 17 hodin na Vánoční koncerty J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy do Velkého sálu Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží na Starém Městě.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Jana Jarkovská představí flétnový repertoár napříč časem

25. listopadu 2022 v 08:46

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s klavíristou Bohumírem Stehlíkem a houslistkou Markétou Janouškovou. 

Praha 2: Adventní koncerty v kostelích

23. listopadu 2022 v 09:16

Praha 2 zve milovníky hudby na již tradiční cyklus adventních koncertů v kostelích Prahy 2. První z koncertů proběhne v úterý 29. listopadu od 18 hodin v Kostele Panny Marie Sedmibolestné.

Adventní koncert: Musica pro Sancta Cecilia

23. listopadu 2022 v 08:49

Adventní koncert Na kopci v neděli 27. listopadu.

Big Band Pražského salonního orchestru v Praze 11

23. listopadu 2022 v 07:26

Ve čtvrtek 24. listopadu od 20 hodin uslyšíte swingové melodie. Večerní koncert Big Bandu Pražského salonního orchestru nás přenese do 30. let minulého století.

Koncert: Od baroka po současnost

22. listopadu 2022 v 11:09

V Lidické ulici si ve čtvrtek 24. listopadu můžete poslechnout koncert Od baroka po současnost. Vstupné je dobrovolné, koncert se koná za finanční podpory páté městské části.

Hudba na hradbách představí Bona Fide Tango

21. listopadu 2022 v 10:41

Praha 2 zve milovníky hudby na další z koncertů cyklu Hudba na hradbách, který se uskuteční v úterý 22. listopadu od 18 hodin v restauraci Bastionu.

Další články
Nahoru