dnes
Středa - zatazeno
18°C
zítra
Čtvrtek - jasno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
19°C
Festival světla Signal lámal rekordy v návštěvnosti
3D videomapping E:MERGE / Michnův palác

Festival světla Signal lámal rekordy v návštěvnosti

Předposlední říjnový víkend v Praze patřil festivalu světla Signal. Loňský první ročník nadmíru překonal očekávání pořadatelů a letošní druhý ještě větší návštěvností jen potvrdil, že Signal je událost, která se svou velikostí a kvalitou může zapsat na mapu významných evropských kulturních akcí.

Festival doslova postavil stovky tisíc Čechů i turistů na nohy a inspiroval je vyrazit do ulic Prahy prohlédnout si světelné instalace a nechat se okouzlit videomappingovými projekcemi.

Skvělou atmosféru v ulicích Prahy podpořilo i vydařené počasí. První odhady návštěvnosti festivalu jsou podle organizátorů 350 000 lidí. Avšak stejně jako loni byla návštěvnost akce měřena pomocí monitoringu signalizačních dat z mobilní sítě operátora. Výsledky měření budou zveřejněny v průběhu listopadu.

„Takový divácký úspěch jsme si ani nedokázali představit. První ročník jsme chystali tři roky, na přípravy druhého jsme měli pouze jeden rok. Celý tým pracoval do poslední minutky naplno, a tak za nás všechny děkuji našim umělcům, partnerům a hlavně diváků, bez všech těchto lidí by festival nebyl. Signal má úžasné ohlasy a my se budeme snažit jej příští rok posunout zase o kousek dále,“ spokojeně komentuje druhý ročník festivalu světla v Praze Martin Pošta.

Zajímavosti festivalu
• Návštěvníci festivalu vytvořili na sociální síti Instagram pod hashtagem #signalfestival galerii fotografií o více než 5 500 obrázků.
• Během čtyř dní návštěvníci zavěsili do světelné instalace Crystallation 120 000 křišťálových ověsů.
• Mobilní aplikaci festivalu si stáhlo 43 854 lidí.
• Signální plavby a přívozy během festivalu využilo 5 000 lidí.
• Každý videomapping se během 4 dní festivalu spustil celkem 64krát.
• Webové stránky festivalu zaznamenaly před a během festivalu 445 367 návštěvníků.


Bylo podepsáno memorandum, které se zabývá budoucí podobou veřejných ploch v kampusu Albertov

Včera ve 22:06

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2. 

Další články
Nahoru