dnes
Úterý - jasno
4°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Festival světla Signal lámal rekordy v návštěvnosti
3D videomapping E:MERGE / Michnův palác

Festival světla Signal lámal rekordy v návštěvnosti

Předposlední říjnový víkend v Praze patřil festivalu světla Signal. Loňský první ročník nadmíru překonal očekávání pořadatelů a letošní druhý ještě větší návštěvností jen potvrdil, že Signal je událost, která se svou velikostí a kvalitou může zapsat na mapu významných evropských kulturních akcí.

Festival doslova postavil stovky tisíc Čechů i turistů na nohy a inspiroval je vyrazit do ulic Prahy prohlédnout si světelné instalace a nechat se okouzlit videomappingovými projekcemi.

Skvělou atmosféru v ulicích Prahy podpořilo i vydařené počasí. První odhady návštěvnosti festivalu jsou podle organizátorů 350 000 lidí. Avšak stejně jako loni byla návštěvnost akce měřena pomocí monitoringu signalizačních dat z mobilní sítě operátora. Výsledky měření budou zveřejněny v průběhu listopadu.

„Takový divácký úspěch jsme si ani nedokázali představit. První ročník jsme chystali tři roky, na přípravy druhého jsme měli pouze jeden rok. Celý tým pracoval do poslední minutky naplno, a tak za nás všechny děkuji našim umělcům, partnerům a hlavně diváků, bez všech těchto lidí by festival nebyl. Signal má úžasné ohlasy a my se budeme snažit jej příští rok posunout zase o kousek dále,“ spokojeně komentuje druhý ročník festivalu světla v Praze Martin Pošta.

Zajímavosti festivalu
• Návštěvníci festivalu vytvořili na sociální síti Instagram pod hashtagem #signalfestival galerii fotografií o více než 5 500 obrázků.
• Během čtyř dní návštěvníci zavěsili do světelné instalace Crystallation 120 000 křišťálových ověsů.
• Mobilní aplikaci festivalu si stáhlo 43 854 lidí.
• Signální plavby a přívozy během festivalu využilo 5 000 lidí.
• Každý videomapping se během 4 dní festivalu spustil celkem 64krát.
• Webové stránky festivalu zaznamenaly před a během festivalu 445 367 návštěvníků.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru