dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Festival středomořských chutí a vůní představuje speciality několika zemí
Ilustrační foto: archiv

Festival středomořských chutí a vůní představuje speciality několika zemí

Až do neděle 4. září se na náměstí Republiky uskuteční Festival středomořských chutí a vůní, který představuje speciality z Francie, Španělska, Itálie, Řecka, Portugalska a také Korsiky.

Festival má v Praze tradici již od roku 2008 a stejně jako v minulých letech i letos čekají návštěvníky této kulinářské akce delikatesy z celé oblasti Středozemního moře. Navíc letošní novinkou je i dotek balkánské kuchyně a koktejly z růžového vína.

Festival probíhá denně od 10 do 20 hodin, kdy jsou otevřeny stánky s rozmanitou nabídkou vín, Champagne, paštik, šunek, sýrů, olivových olejů, zmrzlin či mořských plodů. Kromě gurmánského zážitku čeká návštěvníky také zážitek kulturní – denně je připraven hudební program ve znamení jazzu, swingu a latinsko-americké hudby.

Vystoupí například Pragason, Santiago Ferreira nebo ANNIMA: Brazilian Fusion. Kromě hudebních vystoupení je na programu vůbec poprvé také vystoupení v podobě Stand-up comedy – na podiu vystoupí sám Tigran Hovakimyan, který má od září svůj pořad na TV Prima.


Další články
Nahoru