Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životSetkáníVíkend

Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti

10. 9. 2022
Festival Strawberry Fields letos slaví deset let a jako každý rok nabídne svým návštěvníkům program plný sportovních workshopů, hudebníků, kreativních činností, exhibicí a DJs. Již po druhé festival spojil své síly se StopZevling vol.16. Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti 

Oba festivaly se konají na Plechárně Černého Mostu 10. září. Vstup je zdarma.

Sportovci se mohou těšit na parkour workshop, který povede banda z ArtMoving. Pro milovníky hip hopu je nachystán break dance workshop společně s exhibicí od Opatow Flavours.

Jako každý rok proběhne turnaj ve fotbalu a stolním fotbálku. Pro ty, kteří chtějí zakusit cirkusový život, je nachystán workshop od Hoopeto, kde se naučí žonglovat, točit nebo balancovat.

Fanoušci umění se mohou vyřádit v linorytové dílně, své oblečení mohou vylepšit sítotiskem, či si vyrobit svůj šperk. Vzdělávací platforma SecondBrand si letos nachystala upcyklační workshop, kde staré oblečení dostane nový šmrnc. Vyzkoušet si bude možné hydrodipping, díky kterému se návštěvníci naučí zacházet s barevnými spreji. Letos opět bude k dispozici tetování airbrushem, facepainting, malování hennou a plackovač.

Program na Strawberry Fields Stage rozjedou DJ Dug, DJ Scaffer a DJ Ill Rick. Nebudou chybět oblíbení The CELLO Boys, kteří nabídnou směs popu, rocku a dalších stylů. Nováčkem tohoto roku je romská kapela Bachtale Apsa. V jejich hudbě nalezneme kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Tuto jízdu zakončí hard core rap group z jahodové hudební zkušebny Black Shuckz.

Stejně jako minulý rok Strawberry Fields letos spojilo své síly s multižánrovým festivalem Stop Zevling. Šestnáctý ročník Stop Zevling festivalu letos láká na vystoupení legend domácího undergroundu The Plastic People Of The Universe a zahrají i dva původní členové kapely. Speciální společnou show připravuje Orion s Čistychovem, zásadní jména CZ/SK hip hop scény se společně sejdou po několika letech a návštěvníci si jejich koncert dozajista řádně vychutnají.

Oba dva festivaly chtějí stmelit místní obyvatelé a bojují tak proti anonymitě sídliště. Společně tak poskytují prostor se potkat, naučit se novým dovednostem a sebe tak navzájem poznat bez předsudků za zvuku zábavného programu. Strawberry Fields a Stop Zevling vol. 16 se koná 10. září na Černém Mostě.Autor: Cen

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

Další články
Nahoru