Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životSetkáníVíkend

Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti

10. 9. 2022
Festival Strawberry Fields letos slaví deset let a jako každý rok nabídne svým návštěvníkům program plný sportovních workshopů, hudebníků, kreativních činností, exhibicí a DJs. Již po druhé festival spojil své síly se StopZevling vol.16. Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti 

Oba festivaly se konají na Plechárně Černého Mostu 10. září. Vstup je zdarma.

Sportovci se mohou těšit na parkour workshop, který povede banda z ArtMoving. Pro milovníky hip hopu je nachystán break dance workshop společně s exhibicí od Opatow Flavours.

Jako každý rok proběhne turnaj ve fotbalu a stolním fotbálku. Pro ty, kteří chtějí zakusit cirkusový život, je nachystán workshop od Hoopeto, kde se naučí žonglovat, točit nebo balancovat.

Fanoušci umění se mohou vyřádit v linorytové dílně, své oblečení mohou vylepšit sítotiskem, či si vyrobit svůj šperk. Vzdělávací platforma SecondBrand si letos nachystala upcyklační workshop, kde staré oblečení dostane nový šmrnc. Vyzkoušet si bude možné hydrodipping, díky kterému se návštěvníci naučí zacházet s barevnými spreji. Letos opět bude k dispozici tetování airbrushem, facepainting, malování hennou a plackovač.

Program na Strawberry Fields Stage rozjedou DJ Dug, DJ Scaffer a DJ Ill Rick. Nebudou chybět oblíbení The CELLO Boys, kteří nabídnou směs popu, rocku a dalších stylů. Nováčkem tohoto roku je romská kapela Bachtale Apsa. V jejich hudbě nalezneme kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Tuto jízdu zakončí hard core rap group z jahodové hudební zkušebny Black Shuckz.

Stejně jako minulý rok Strawberry Fields letos spojilo své síly s multižánrovým festivalem Stop Zevling. Šestnáctý ročník Stop Zevling festivalu letos láká na vystoupení legend domácího undergroundu The Plastic People Of The Universe a zahrají i dva původní členové kapely. Speciální společnou show připravuje Orion s Čistychovem, zásadní jména CZ/SK hip hop scény se společně sejdou po několika letech a návštěvníci si jejich koncert dozajista řádně vychutnají.

Oba dva festivaly chtějí stmelit místní obyvatelé a bojují tak proti anonymitě sídliště. Společně tak poskytují prostor se potkat, naučit se novým dovednostem a sebe tak navzájem poznat bez předsudků za zvuku zábavného programu. Strawberry Fields a Stop Zevling vol. 16 se koná 10. září na Černém Mostě.Autor: Cen

Praha 10: Jak na kompostování

Včera ve 20:55

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru