Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský životSetkáníVíkend

Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti

10. 9. 2022
Festival Strawberry Fields letos slaví deset let a jako každý rok nabídne svým návštěvníkům program plný sportovních workshopů, hudebníků, kreativních činností, exhibicí a DJs. Již po druhé festival spojil své síly se StopZevling vol.16. Festival Strawberry Fields bojuje proti nudě na sídlišti 

Oba festivaly se konají na Plechárně Černého Mostu 10. září. Vstup je zdarma.

Sportovci se mohou těšit na parkour workshop, který povede banda z ArtMoving. Pro milovníky hip hopu je nachystán break dance workshop společně s exhibicí od Opatow Flavours.

Jako každý rok proběhne turnaj ve fotbalu a stolním fotbálku. Pro ty, kteří chtějí zakusit cirkusový život, je nachystán workshop od Hoopeto, kde se naučí žonglovat, točit nebo balancovat.

Fanoušci umění se mohou vyřádit v linorytové dílně, své oblečení mohou vylepšit sítotiskem, či si vyrobit svůj šperk. Vzdělávací platforma SecondBrand si letos nachystala upcyklační workshop, kde staré oblečení dostane nový šmrnc. Vyzkoušet si bude možné hydrodipping, díky kterému se návštěvníci naučí zacházet s barevnými spreji. Letos opět bude k dispozici tetování airbrushem, facepainting, malování hennou a plackovač.

Program na Strawberry Fields Stage rozjedou DJ Dug, DJ Scaffer a DJ Ill Rick. Nebudou chybět oblíbení The CELLO Boys, kteří nabídnou směs popu, rocku a dalších stylů. Nováčkem tohoto roku je romská kapela Bachtale Apsa. V jejich hudbě nalezneme kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Tuto jízdu zakončí hard core rap group z jahodové hudební zkušebny Black Shuckz.

Stejně jako minulý rok Strawberry Fields letos spojilo své síly s multižánrovým festivalem Stop Zevling. Šestnáctý ročník Stop Zevling festivalu letos láká na vystoupení legend domácího undergroundu The Plastic People Of The Universe a zahrají i dva původní členové kapely. Speciální společnou show připravuje Orion s Čistychovem, zásadní jména CZ/SK hip hop scény se společně sejdou po několika letech a návštěvníci si jejich koncert dozajista řádně vychutnají.

Oba dva festivaly chtějí stmelit místní obyvatelé a bojují tak proti anonymitě sídliště. Společně tak poskytují prostor se potkat, naučit se novým dovednostem a sebe tak navzájem poznat bez předsudků za zvuku zábavného programu. Strawberry Fields a Stop Zevling vol. 16 se koná 10. září na Černém Mostě.Autor: Cen

Praha 9: Diskotéka pro děti

Dnes v 07:49

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Pro kočičku do KC Zahrada

Včera ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

Včera ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Masopustní veselí na Desítce

Včera v 11:59

Masopust, průvod masek nebo zabijačkové hody. To vše na návštěníky čeká během masopustního týdne v Praze 10.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Setkání a autogramiáda autorů v Knihovně Václava Havla

Včera v 10:40

Setkání a autogramiáda autorů a autorek na již 23. pokračování Velkého knižního čtvrtku v Knihovně Václava Havla ve čtvrtek 23. března v 17 hodin.

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Vyrobte si masopustní masku v muzeu

6. února 2023 v 09:19

Chystáte se do masopustního průvodu? Vyrobit si vlastní masku můžete na výtvarné dílně v Národním zemědělském muzeu

Masopust v Roztokách bude zase velký

6. února 2023 v 09:06

Roztoky se chystají 11. února na Masopust. Staronově s velkým šapitó, průvodem a večerní zábavou. Nově velké šapitó a stanové městečko letos dole u řeky na louce u přívozu.

Den plný Pokémonů na radnici

6. února 2023 v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

4. února 2023 v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru