Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyKoncerty

Festival Strahov OpenAir rozezní Strahov v čele s kapelou Wohnout

27. 9. 2023
Výjimečný hudební zážitek nabídne 27. září od 14:30 hodin již 26. ročník festivalu Strahov OpenAir, který do areálu strahovských studentských kolejí přiveze široký výběr interpretů v čele s kapelou Wohnout. Součástí bude také food festival, který nabídne chutě z různých částí světa na jednom místě. Festival je určen pro celou rodinu a vstup je tradičně zdarma.  

Festival Strahov OpenAir, který organizuje Studentská unie ČVUT, nabídne v areálu kolejí Strahov celkem čtyři hudební stage, na kterých je pro návštěvníky připraven rozmanitý program, ve kterém se najde každý milovník hudby. Na hlavní stagi se návštěvníkům představí kapely Wohnout, John Wolfhooker, Fast Food Orchestra, Green Smatroll, BodyBag a také vítězové soutěže začínajících kapel Strahov OpenAir Band Contest, skupina HEEL TURN. 

Na dalších stagích se představí začínající a nadějné kapely. „Na festivalu Strahov OpenAir dáváme možnost vystoupit mladým a talentovaným kapelám, které svoji hudební kariéru teprve začínají. Strahov OpenAir se již pro několik kapel stal katapultem do hudebního průmyslu,“ uvedl hlavní organizátor festivalu Jakub Zigmund. 

Fanoušky klubové scény potěší Stage Sedmička v legendárním Klubu 007 Strahov, který v areálu kolejí Strahov působí od roku 1969. Svým vystoupením nadchnou liberečtí The Scoffers, z Děčínska poté přivezou hard-rock The Remedy. 

Druhá klubová scéna, Stage Desítka, nabídne kulturní zážitek díky kapelám Šmitcový kvartet, Osm Setin bez Jídla, Propadleek, Martyans a WOSA. Pořádná dávka energie čeká návštěvníky na Elektrostagi, kde vystoupí maďarská DJka Quadrille, dále pak Dry-Rot, Cerise, Seema Spacey a InSpectre. 

Součástí Strahov OpenAir bude i třetí ročník doprovodného food festivalu, který do prostoru strahovských kolejí přiveze širokou škálu chutí. „Na food festivalu mohou návštěvníci objevovat taje tuniské, americké či španělské kuchyně,“ doplňuje Jakub Zigmund. 

Strahov OpenAir je od samotného počátku koncipován jako neziskový projekt a může být realizován jen díky podpoře partnerů. Mezi ně patří České vysoké učení technické v Praze, Správa účelových zařízení Českého vysokého učení technického v Praze, Fond studentských projektů ČVUT, Metrostav, Pivovar Ferdinand, Spojovací vojsko, Jägermeister, RedBull, Johnny Servis a Elfbar.

Festival patří mezi stálice české festivalové scény. Zakládá si na pestrém výběru hudebních žánrů, doprovodného programu a lokálního kulturního obohacení. V historii na festivalu vystupovala zvučná jména české hudební scény, jako Chinaski, vypsaná fiXa, MYDY, Kryštof, Monkey Business a další.

Více informací najdete na https://www.strahovopenair.cz.


Autor: puc

Ukulele festival

Včera v 10:19

Dvanáctý Český ukulele festival, letní událost plná hudby a dobré nálady, se koná od 26. do 28 července.

Karlínský prosecco festival

23. července 2024 ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

23. července 2024 v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

23. července 2024 v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

23. července 2024 v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

V Parku Zahrádky uslyšíte Hudbu Kalich

22. července 2024 v 06:56

Poslední z červencových koncertů v Parku Zahrádky v rámci cyklu Vysočanská Nokturna radnice Prahy 9 se koná 25. července. 

Léto na Dvojce: Koncerty v Havlíčkových sadech

20. července 2024 v 09:36

Ve středu 24. července se konají v rámci cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 v Havlíčkových sadech dva koncerty. Začíná se v 18 hodin.

Okofest na Žižkově

20. července 2024 v 08:05

Akce se v hospodě U Vystřelenýho oka koná ve čtvrtek 25. července, vstup je zdarma.

Dva světy. Koncert Jany Špaňůrové a Patrika Sadloně

20. července 2024 v 08:01

Unikátní koncert, který propojí dva světy, dvě generace, dva hudební styly. Autorské šansony Jany Špaňúrové a autorské balady Patrika Sadloně uslyšíte ve čtvrtek 25. července na Jánském vršku.

Festival oslavující kolumbijskou kuchyni a hudbu

19. července 2024 v 09:37

Kolumbijské jídlo a hudba na náplavce Rašínova nábřeží v neděli 21. července.

DoModra v Libni

18. července 2024 v 08:33

Osmnáctý ročník festivalu bluegrassu DoModra v neděli 21. července od 12:30 hod. Vstup volný, občerstvení zajištěno.

Leamoni v Anežce

17. července 2024 v 08:20

V úterý večer 23. července v klubu Anežka, který je součástí komplexu Anežského kláštera. Uslyšíte skoro všechny songy Leamonů včetně těch z nejnovějšího alba Dům z karet. Vstupné dobrovolné.

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Di Coeli

16. července 2024 v 11:02

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 18. července zve na vinici Máchalka.

Koncert v kostele svatého Martina ve zdi zdarma

15. července 2024 v 10:54

V komorním prostředí kostela sv. Martina ve zdi uvede v pátek 19. července soubor „American Gothic Duo“ ve složení flétna Rose Bishop, spolu se svým kolegou, básníkem a hobojistou Davidem Cyzakem, netradiční program pro flétnu a hoboj.

Červencové koncerty z cyklu Charitas

15. července 2024 v 10:46

V létě můžete navštívit některý z koncertů Mezinárodního cyklu Charitas. První z nich se koná ve čtvrtek 18. července.

Další články
Nahoru