dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Festival Spectaculare zakončí Lenka Dusilová s newyorskou tanečnicí Tendayi Kuumba

Třetí ročník Festivalu Spectaculare zakončí 12. února v pražském Paláci Akropolis česká premiéra společného hudebně-tanečního představení 1st Prague-New York Effect zpěvačky Lenky Dusilové a newyorské tanečnice, zpěvačky a herečky Tendayi Kuumba. Výjimečné spojení vokálního umění držitelky šesti cen Anděl se současným tancem členky souboru Urban Bush Women bude uvedeno ve světové premiéře 6. února v brooklynském divadle Jack a následně 8. února v Gonda Theatre – Georgetown University. 

Představení vzniklo v rámci výměnného projektu Prague-New York Effects, který pořádá České centrum New York ve spolupráci s Palácem Akropolis pod záštitou velvyslance České republiky ve Spojených státech amerických Petra Gandaloviče a velvyslance Spojených států amerických v České republice Andrew Schapiro. Jeho cílem je propojovat sólové tanečníky a hudebníky z Prahy a New Yorku. Kromě Lenky Dusilové a Tendayi Kuumba se v rámci něj představí například Petr Zuska, Jen Shyu, Jiří Bartovanec, Helga Davis, Floex&Initi či Tami Stronach a jednotlivá představení budou během roku uvedena v obou městech.

Festival Spectaculare kromě závěrečného představení nabízí například 3. února v Paláci Akropolis dvojkoncert kultovního německého producenta Arovane a řeckého hudebníka Hiora Chronika, 4. února v Cross Clubu vystoupení drum’n’bassového inovátora Frederica Robinsona a klávesisty Kordz, 5. února videomappingový workshop VJ Luper, 9. a 10. února projekce hudebních filmů v kině Světozor a dvě výstavy – Spectaculare Art Show: Otisk hudby v The Chemistry Gallery a Ve snu to ale vypadalo jinak v Klementinu.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Paláce Akropolis a v sítích Goout.cz a Ticketpro. Více informací na www.spectaculare.cz.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru