Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Festival Sejdeme se na Desítce nabídne bohatý víkendový program
7 říj
8 říj
FestivalyVíkend
Do festivalu se zapojí i vršovická kulturní křižovatka Vzlet. Foto: archiv

Festival Sejdeme se na Desítce nabídne bohatý víkendový program

7. 10. 2023 - 8. 10. 2023
O víkendu 7. a 8. října se na různých místech Prahy 10 uskuteční druhý ročník festivalu otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací pro velké i malé Sejdeme se na Desítce II.

„Můžete se těšit na workshopy, divadla, koncerty, výstavy, kino, sport, zájmové aktivity, dílničky a dílny, sousedská setkávání, komentované prohlídky a další,“ zvou organizátoři. 

Program sobota 7. října

Program neděle 8. října 

Sbírejte samolepky z jednotlivých míst 

V zapojených organizacích budou k dispozici tištěné festivalové programy s mapkou. Požádejte organizátory, aby vám do mapky k danému místu nalepili samolepku. Po skončení víkendu, nejpozději do 15. října, mapku s nasbíranými nálepkami vyfoťte a pošlete na email kultura@praha10.cz. 

Dvacet lidí, kteří se budou moci pochlubit nejméně pěti samolepkami, bude odměněno dárky, které připravily zúčastněné organizace. Lze se těšit na vstupenky na představení Vršovického divadla MANA, Strašnického divadla a Vzletu, dále na poukazy na přednášky či tvůrčí dílny z Rodinného centra Jablíčkov a knihy z nakladatelství Xaoxax nebo Foibos.

Festivalem na kolech Nextbike

Ve spolupráci s Nextbike jsou připravena sdílená kola zdarma. Během víkendu lze po zadání kódu DESITKA využít denně 5 jízd na kolech do 40 minut zdarma. Navíc s Lítačkou lze mít dalších 15 minut zdarma na 2 jízdy denně a s Multisport kartou 60 minut zdarma na další 2 jízdy denně. S program. V době festivalu budou navíc umístěna kola přímo u některých zapojených organizací.


Autor: Cen

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

Včera v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

Včera v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Patnáctého na Patnáctce

13. června 2024 v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Festival jak víno v Praze 3

12. června 2024 v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

12. června 2024 v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Další články
Nahoru