dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Festival ptactva: Koná se vycházka za táhnoucími druhy vodních ptáků. Možná ale přiletí i leďnáček
Ledňáček říční. Foto: Ben Skála / Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Festival ptactva: Koná se vycházka za táhnoucími druhy vodních ptáků. Možná ale přiletí i leďnáček

V rámci mezinárodního Festivalu ptactva organizují o nadcházejícím víkendu ornitologové po celé Evropě vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Jedna akce se bude zítra konat i v Praze.

„Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody,“ zve pořádající Česká společnost ornitologická.

Praha – Dolní Počernice – sobota 30. září v 8:00
Sraz je na zastávce Škola Dolní Počernice (bus 208). „Projdeme se po hrázi rybníka, odkud budeme pozorovat táhnoucí druhy vodních ptáků, navážeme procházkou přilehlým parkem, kde se setkáme s běžnými druhy městské zeleně,“ uvádí ornitolog Jan Grünwald, který vycházku povede.

„Odtud budeme pokračovat na krásnou a v rámci Prahy velmi významnou ornitologickou lokalitu Přírodní rezervace V Pískovně, kde si užijeme podzimní scenérie na zdejším rybníku Pískovna. Na vodě snad potkáme nějaké táhnoucí druhy kachen, třeba lžičáka nebo alespoň čírky. Celoročně se zde vyskytuje ledňáček říční,“ pokračuje Grünwald.

„Zavítáme i do suchého poldru Čihadla, kde můžeme narazit třeba na chřástala vodního a na mnoho druhů pěvců na jejich tahové zastávce,“ dodává ornitolog. Vycházka potrvá odhadem zhruba hodiny. Účastníci si mohou přinést dalekohled i určovací atlas, určitě je podle Grünwalda využijí.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru