Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Festival Prague Pride dostane od Prahy dotaci 650 000 korun
Festival tradičně zakončuje průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí centrem Prahy. Foto: Facebook Prague Pride

Festival Prague Pride dostane od Prahy dotaci 650 000 korun

Pořadatelé festivalu Prague Pride dostanou od hlavního města dotaci 650 000 korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Částku zastupitelé přidělili až na podruhé. Jednali o ní na březnovém zasedání, ale o přidělení tehdy nerozhodli. Přidělení peněz kritizoval například koaliční zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL) a výši částky zastupitelé opozičních ODS a ANO. Vedení pražského magistrátu ve čtvtek podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice.

„Dotace není na samotný původ, je to na týdenní edukační program. Z mého pohledu poměru cena – výkon je to záležitost, která se městu jednoznačně vyplatí. Toto je akce, která přitáhne do Prahy spoustu turistů, proto si troufnu tvrdit, že si podporu zaslouží," řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který návrh na jednání spolu s několika dalšími zastupiteli napříč stranami předložil.

Hřib řekl, že přidělení částky bylo mimo jiné schváleno grantovou komisí. Peníze pochodu město přidělilo v rámci rozdělení grantů určených na turistický ruch. Podle Hřiba na akci přijíždí do Prahy desítky tisíc lidí. „Kvůli pandemii covidu-19 budeme letos potřebovat každého turistu," řekl Hřib.

Dotaci kritizoval koaliční zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL). „Máme duben, v březnu jsme tady tuto akci měli, dali jsme o ní hlasovat, a neprošla. Když neprojde dnes, tak budeme o ní hlasovat v květnu. Když neprojde, budeme o ní hlasovat v červnu…" řekl.

Rovněž uvedl, že v průvodu jsou vždy zástupci Piráti, kteří si tak podle něj budou dva měsíce před volbami do Sněmovny dělat předvolební kampaň. To odmítly pirátské zastupitelky Eva Horáková a Aneta Heidlová.

Opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO) řekl, že by Praha měla dát akci záštitu a symbolickou částku. Tu navrhovanou označil za příliš vysokou a peníze by mělo město využít v jiné oblasti. V diskusi navrhl snížit částku na 250 000 korun.

Částku kritizoval také další opoziční zastupitel Martin Sedeke (ODS), který rovněž navrhl snížení. Horáková řekla, že akce pomáhá mladým při hledání sexuální identity.

Duhovou vlajku na budovu magistrátu poprvé vyvěsil primátor Hřib v roce 2019. V čele průvodu se dříve objevovala i tehdejší primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Festival leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT) se v Praze konal poprvé v roce 2010.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru