dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Prague Pride vrcholí karnevalovým průvodem. Řidiči musí počítat s omezeními
Loňský duchový průvod festivalu. Foto: Mates Černík / praguepride.cz

Prague Pride vrcholí karnevalovým průvodem. Řidiči musí počítat s omezeními

Třetí ročník festivalu Prague Pride, který je zaměřen na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku, dnes vrcholí karnevalovým průvodem. Organizátoři museli kvůli rekonstrukci Střeleckého ostrova změnit trasu, na které jsou připravena dočasná omezení provozu.

Začátek shromáždění je ve 13 hodin v ulici Na Příkopě. Průvod s barevnými alegorickými vozy vyrazí o hodinu později. Z Příkopů zamíří na náměstí Republiky, odtud přes Revoluční, Dlouhou, Staroměstské náměstí, Pařížskou ulicí až na Letnou. Do prostoru za kyvadlem by mělo deset až patnáct tisíc účastníků, což je odhadovaná účast pochodu, dorazit kolem šestnácté hodiny.

Na trase dojde i k omezení provozu MHD. Tu, stejně jako ostatní silniční dopravu, budou korigovat dopravní policisté v úzké spolupráci s dispečery pražského dopravního podniku.

Se zásadním omezením provozu se počítá na náměstí Republiky. Zde by totiž mohlo dojít k omezení především návštěvníků tamních nákupních center, kteří budou potřebovat odjet v době průvodu z podzemních garáží těchto budov.

„Jejich čekání na možný výjezd z těchto prostor by se mohlo protáhnout až na několik desítek minut,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru