dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Festival Porta oslaví v Řevnicích své desáté výročí u Berounky
Porta se koná v krásném prostředí lesního divadla v Řevnicích. Foto: M. Vídeňský

Festival Porta oslaví v Řevnicích své desáté výročí u Berounky

V roce 2008 se Porta z Jihlavy přestěhovala do krásného Lesního divadla a zde také proběhne desátý řevnický a zároveň 51. ročník tohoto nejstaršího českého open-air festivalu, který se narodil 1967. Porta 2017 opět nabídne pestrý program a zároveň oslaví i 10 let v Řevnicích rozkrojením dortu, šampaňským a křtem nového 2CD – Porta slaví 50.

Porta 2017

Předprodej vstupenek na Portu v Řevnicích – na městském úřadě  nebo na – www.porta-festival.cz

Novinky i videa  z Porty najdete na FB Porty  https://www.facebook.com/porta.revnice/?ref=bookmarks

Na Portě v Řevnicích bude soutěžit kolem dvaceti soutěžících z celé České republiky. Novinkou bude letos finále autorské soutěže, která proběhne jako součást interpretačního klání a která se do lesního divadla po mnoha letech přestěhovala z Ústí nad Labem.

Soutěže budou probíhat jak v Lesním divadle, tak na druhé scéně Porty u volejbalového hřiště.

Porta 2017 tradičně představí plejádu zajímavých hostů. Budou to známé osobnosti i nové mladé kapely a interpreti jako například Light &love, Voxel, Petr Bende, či Tomáš Klus. Každý festivalový den bude mít jako vrchol dne svoji hvězdu folk a country scény. V pátek to bude například František Nedvěd, v sobotu Tomáš Klus, Petr Kocman s Alanem Mikuškem a také Ivo Jahelka. V neděli, kdy budou předány ceny Porty 2017, se představí Věra Martinová, Petr Bende, a stále populárnější písničkář Voxel.

Zatím co Petr Bende, Crossbandi a Tomáš Klus v Řevnicích již vystupovali, Voxel a Light&Love se na Portě představí poprvé.

cd-porta-50

Porta a vydavatelství Avik připravili pro tento rok 2CD, které obsahuje 31 písniček, které zazněly na 50. ročníku Porty v roce 2016. Na dvojalbu jsou Spirituálové, Křesťan, Žalman, Wabi Daněk, Samson, AG Flek, Epydemye, Nezmaři, Taxmeni, Marien, a další vítězové z celé historie Porty.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru