dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Festival outdoorových filmů nabídne emoce, slzy budou skutečný pláč
Diváci uvidí v Lucerně i film Surfing na Antarktidě. Foto: www.outdoorfilms.cz

Festival outdoorových filmů nabídne emoce, slzy budou skutečný pláč

V kině Lucerna dnes začíná pražská část Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, jehož 13. ročník začal 9. října v Ostravě. Letos navštíví rekordní počet 46 měst v ČR a na Slovensku a dvě v Rusku. V kině Lucerna se také 12. prosince uskuteční předávání cen nejúspěšnějším filmařům.

Festivalu se letos účastní 95 soutěžních a sedm nesoutěžních snímků. Filmy soutěží ve čtyřech kategoriích s tématikou sportu, hor, vody a cestování. „Vzhledem ke vzrůstající kvalitě je stále těžší vybírat soutěžní filmy. Letos jsme nezařadili některé snímky, které by bez problémů v předchozích letech do soutěže prošly," uvedl předseda poroty Antonio Pedro Nobre.

Podle Nobreho porota oceňuje filmařskou kvalitu filmu i příběh. Zdůraznil, že to, co divák vidí, je téměř ze sta procent realita. „Nejsou to nahrané situace, a pokud například divák vidí slzy, jsou to skutečné emoce," podotkl ředitel festivalu Kráčalík.

Přehlídka byla zahájena v Ostravě, kde byl o ni rekordní zájem. Promítání v domě kultury za týden navštívilo téměř 3000 diváků. Letos se v Praze na rozdíl od předchozích ročníků bude promítat pouze v kině Lucerna. Čestným hostem festivalu bude přední představitel československého horolezectví 20. století Jan Červinka. Bližší informace se nacházejí na www.outdoorfilms.cz.

V loňském roce hlavní cenu 12. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů získal slovenský dokument Rastislava Hatiara Slepá důvěra. Za celoživotní přínos v oblasti outdooru byl oceněn novinář, reportér, spisovatel a průkopník expedičního raftingu v Česku Jaromír Štětina. Putovní přehlídka navštívila čtyři desítky měst a uvedla 95 titulů z 21 zemí.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru