Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
FestivalyPražský život

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

10. 6. 2022
Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí založení Velké Prahy.

Festival muzejních nocí se odehraje již po osmnácté a nabízí výstavy a expozice otevřené do pozdních večerních hodin, ale také řadu doprovodných programů a stává se tak místem pro nečekané a netradiční zážitky a setkávání. V letošním roce v Praze dochází k decentralizaci programu, akce probíhají rozptýleně, nikoli v jeden den. V Městské knihovně v Praze připadl tento den dobrodružství a poznání na pátek 10. června.

Na co konkrétně se tedy můžou návštěvníci akce těšit? V Klubovně pro ně bude připravena výstava o Velké Praze. Návštěvníci si budou moci prohlédnout mj. nejstarší plán Prahy z r. 1650, mapy z doby monarchie a první republiky nebo publikace se snímky zachycujícími urbanistický i architektonický rozvoj metropole mladého Československa.

Restaurátorský koutek nabídne možnost restaurovat periodikum z 19. století. Seznámit se návštěvníci budou moci s pracemi restaurátorské dílny Oddělení vzácných tisků, ke zhlédnutí budou i ukázky vybraných knih před a po restaurování.

Knihovna nezapomíná ani na malé čtenáře, pro které je připravena pátrací hra Oživte Golema nebo bohatý výběr deskových her. Na své si přijdou i hraví dospělí, pro které instituce zorganizovala Malé kvízové posezení a Poznávačku na Mariánském plácku, během které objeví malebné zákoutí kousku staré Prahy. V exteriéru se bude odehrávat také vycházka po okolí Ústřední knihovny. Cestou přijde řeč na to, kde byl zákon o Velké Praze odhlasován, jak se začátkem první republiky proměnila podoba Starého Města, kdo navrhl znak Velké Prahy nebo jakou roli tehdy hrálo propojení inženýrských sítí.

Co by to byl za večer, kdyby byl bez hudby. Kapela Třinuly zahraje veselé i vážné, známé i vlastní písně. Pro neúnavné návštěvníky je do 22 hodin přístupná aktuální výstava Světy Jindřicha Chalupeckého, kterou nabízí Galerie hl. města Prahy ve svém galerijním prostoru Městská knihovna.
Autor: Alo

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru