Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský život

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

10. 6. 2022
Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí založení Velké Prahy.

Festival muzejních nocí se odehraje již po osmnácté a nabízí výstavy a expozice otevřené do pozdních večerních hodin, ale také řadu doprovodných programů a stává se tak místem pro nečekané a netradiční zážitky a setkávání. V letošním roce v Praze dochází k decentralizaci programu, akce probíhají rozptýleně, nikoli v jeden den. V Městské knihovně v Praze připadl tento den dobrodružství a poznání na pátek 10. června.

Na co konkrétně se tedy můžou návštěvníci akce těšit? V Klubovně pro ně bude připravena výstava o Velké Praze. Návštěvníci si budou moci prohlédnout mj. nejstarší plán Prahy z r. 1650, mapy z doby monarchie a první republiky nebo publikace se snímky zachycujícími urbanistický i architektonický rozvoj metropole mladého Československa.

Restaurátorský koutek nabídne možnost restaurovat periodikum z 19. století. Seznámit se návštěvníci budou moci s pracemi restaurátorské dílny Oddělení vzácných tisků, ke zhlédnutí budou i ukázky vybraných knih před a po restaurování.

Knihovna nezapomíná ani na malé čtenáře, pro které je připravena pátrací hra Oživte Golema nebo bohatý výběr deskových her. Na své si přijdou i hraví dospělí, pro které instituce zorganizovala Malé kvízové posezení a Poznávačku na Mariánském plácku, během které objeví malebné zákoutí kousku staré Prahy. V exteriéru se bude odehrávat také vycházka po okolí Ústřední knihovny. Cestou přijde řeč na to, kde byl zákon o Velké Praze odhlasován, jak se začátkem první republiky proměnila podoba Starého Města, kdo navrhl znak Velké Prahy nebo jakou roli tehdy hrálo propojení inženýrských sítí.

Co by to byl za večer, kdyby byl bez hudby. Kapela Třinuly zahraje veselé i vážné, známé i vlastní písně. Pro neúnavné návštěvníky je do 22 hodin přístupná aktuální výstava Světy Jindřicha Chalupeckého, kterou nabízí Galerie hl. města Prahy ve svém galerijním prostoru Městská knihovna.
Autor: Alo

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

Dnes v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru