dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Festival minipivovarů nabídne na Parukářce přes sto druhů chmelového nápoje
Loni dorazilo na festival zhruba 18 tisíc návštěvníků. Foto: archiv

Festival minipivovarů nabídne na Parukářce přes sto druhů chmelového nápoje

Dnes a zítra se v parku Parukářka na Žižkově uskuteční již pátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní 2016. V areálu festivalu čeká na návštěvníky více než sto druhů chmelového nápoje. Kromě pivních speciálů je připraven také bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

V rámci letošního ročníku Žižkovského pivobraní se bude prezentovat celkem třicet jedna minipovarů, které se svými sládky připravily více než sto druhů lahodného piva různých charakterů. V rámci celovíkendového programu tak bude možnost ochutnat spodně nebo svrchně kvašená piva, pšeničné speciály, Ale`s piva, ovocná piva typu radler, vícestupňová piva nebo piva vyrobena z amerického chmelu.

Hudební dramaturgie pivobraní je rozmanitá, na své si  přijdou fanoušci různých žánrů. Mohou se těšit na hip hopovou kapelu PSH, folkovou skupinu Jablkoň, styl ska punk zastoupí uskupení Žádnej stres, rockovou skupinu Hromosvod nebo skupinu Strahov.

Kromě koncertů budou připraveny také tématické pivní soutěže, kterých se mohou zúčastnit příchozí návštěvníci. Připraveno je mistrovství v otáčení pivních tácků jednou rukou, soutěžit se bude i v držení tupláku plného piva v natažené paži.

Akci hojně navštěvují také rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky organizátoři připravili speciální dětskou zónu se skákacími hrady, mobilním pískovištěm a dalšími aktivitami. V připravených občerstvovacích stáncích a food truckech budou mít příchozí možnost ochutnat různé delikatesy tradiční i moderní gastronomie.

zizkovske-pivobrani-2016-vizual-nahled


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru