Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy
I letos na festivalu Mezi ploty vystoupila kapela Kašpárek v rohlíku. Foto: Mezi ploty

Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy

Po víkendovém programu v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice pokračuje festival Mezi ploty tento týden v online prostoru, fanoušci se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky. Dlouholetým partnerem festivalu je společnost innogy. Pár otázek ohledně „Plotů“ jsme proto položili tiskovému mluvčímu innogy ČR Martinu Chalupskému.

Jak dlouhou innogy dlouhodobě spolupracuje s Mezi ploty a proč to dělá?
Innogy spolupracuje s organizátory Plotů 20 let. Proč to děláme? Tady bychom si vypůjčili citaci, která obsahuje důvod, proč festival Mezi ploty získal značku EFFE Label 2019–2021, kterou mezinárodní porota uděluje evropským festivalům splňujícím vysoká kritéria kvality. (EFFE – Europe For Festivals, Festivals For Europe – je projekt Evropské asociace festivalů podporovaný Evropskou unií.). „Festival Mezi ploty je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

Jak konkrétně innogy festival podporuje?
innogy je mnoholetý a spolehlivý generální partner festivalu a projektu Mezi ploty. innogy festivalu spolehlivě dodává energii i v „kovidové“ době, která nepřeje pořádání kulturních akcí. A to právě i proto, že Mezi ploty nejsou jen čistě kulturní akcí, jsou akcí se společensky prospěšným zaměřením a přesahem, čehož si velice ceníme.

Připravila innogy pro návštěvníky letos program?
Pro komornější a výrazně kapacitně omezenou podobu letošního ročníku jsme nepřichystali provoz infostánku v místě konání festivalu. Kvůli protiepidemickým opatřením se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice se totiž nemohou až do konce roku konat jakékoliv hromadné akce. Festival se proto letos koná v malé podobě na místě a pak také ve velké míře online až do 8. října. Fanoušci Plotů se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky na lidskou duši přímo na facebooku. Spolupráci s Mezi ploty innogy využila k prezentaci aktuální marketingové kampaně. Náš spot je součástí probíhající online části Plotů.

Počítá innogy s pokračováním partnerství s festivalem Mezi ploty i pro další ročníky?
Plán sponzoringových aktivit innogy pro příští rok bude ještě projednán, zatím s pokračováním spolupráce počítáme.

Jaké další kulturní akce, kromě MMF Karlovy Vary a Mezi ploty innogy podporuje nebo se chystá podporovat?
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Noir Film Festival a Mezi ploty jsou mnohaleté stálice kulturního sponzoringu innogy. A také podpora celovečerních hraných či dokumentárních filmů. Letos se obzvláště radujeme z divácky úspěšných hitů, kterých je innogy koproducentem: Zátopek a Prvok, Šampon, Tečka a Karel.


Autor: puc

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

Včera v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Další články
Nahoru