Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy
I letos na festivalu Mezi ploty vystoupila kapela Kašpárek v rohlíku. Foto: Mezi ploty

Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy

Po víkendovém programu v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice pokračuje festival Mezi ploty tento týden v online prostoru, fanoušci se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky. Dlouholetým partnerem festivalu je společnost innogy. Pár otázek ohledně „Plotů“ jsme proto položili tiskovému mluvčímu innogy ČR Martinu Chalupskému.

Jak dlouhou innogy dlouhodobě spolupracuje s Mezi ploty a proč to dělá?
Innogy spolupracuje s organizátory Plotů 20 let. Proč to děláme? Tady bychom si vypůjčili citaci, která obsahuje důvod, proč festival Mezi ploty získal značku EFFE Label 2019–2021, kterou mezinárodní porota uděluje evropským festivalům splňujícím vysoká kritéria kvality. (EFFE – Europe For Festivals, Festivals For Europe – je projekt Evropské asociace festivalů podporovaný Evropskou unií.). „Festival Mezi ploty je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

Jak konkrétně innogy festival podporuje?
innogy je mnoholetý a spolehlivý generální partner festivalu a projektu Mezi ploty. innogy festivalu spolehlivě dodává energii i v „kovidové“ době, která nepřeje pořádání kulturních akcí. A to právě i proto, že Mezi ploty nejsou jen čistě kulturní akcí, jsou akcí se společensky prospěšným zaměřením a přesahem, čehož si velice ceníme.

Připravila innogy pro návštěvníky letos program?
Pro komornější a výrazně kapacitně omezenou podobu letošního ročníku jsme nepřichystali provoz infostánku v místě konání festivalu. Kvůli protiepidemickým opatřením se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice se totiž nemohou až do konce roku konat jakékoliv hromadné akce. Festival se proto letos koná v malé podobě na místě a pak také ve velké míře online až do 8. října. Fanoušci Plotů se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky na lidskou duši přímo na facebooku. Spolupráci s Mezi ploty innogy využila k prezentaci aktuální marketingové kampaně. Náš spot je součástí probíhající online části Plotů.

Počítá innogy s pokračováním partnerství s festivalem Mezi ploty i pro další ročníky?
Plán sponzoringových aktivit innogy pro příští rok bude ještě projednán, zatím s pokračováním spolupráce počítáme.

Jaké další kulturní akce, kromě MMF Karlovy Vary a Mezi ploty innogy podporuje nebo se chystá podporovat?
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Noir Film Festival a Mezi ploty jsou mnohaleté stálice kulturního sponzoringu innogy. A také podpora celovečerních hraných či dokumentárních filmů. Letos se obzvláště radujeme z divácky úspěšných hitů, kterých je innogy koproducentem: Zátopek a Prvok, Šampon, Tečka a Karel.


Autor: puc

Na Novoměstské radnici v Praze 2 najdete originál sochy Neptuna

Včera v 08:58

Vždy v úterý, v době od 14 do 16 hodin, si můžete prohlédnout na Novoměstské radnici v Praze 2 originál sochy Neptuna, která je zde umístěna od roku 2015. Prohlídka je zdarma.

Praha 11 zve na nedělní Filharmoniště

Včera v 07:57

V Chodovské tvrzi se v neděli 17. října konají hned dvě vystoupení Filharmoniště: Kvarteto Gaudioso.

8 GB tvrdýho porna. Divadlo LETÍ uvede hořkou komedii

15. října 2021 v 08:51

Divadlo LETÍ uvede v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z intimity. 

PVK obhájily certifikát protikorupčního managementu

15. října 2021 v 08:12

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly kontrolním auditem systému protikorupčního managementu AbMS dle ISO 37001 certifikovaného společností Bureau Veritas.

Ceny plynu od innogy se od listopadu upraví

14. října 2021 v 10:55

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je aktuální dramatický růst ceny komodity...

Tři akce v Modré Vopici

13. října 2021 ve 22:41

Tento týden si pro fanoušky pořádné muziky připravil MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) tři akce.

V režimu dodavatele poslední instance přebírá innogy první zákazníky

13. října 2021 v 10:49

Od neděle 10. října přešli první odběratelé zemního plynu do režimu dodavatele poslední instance (DPI). Tuto povinnost, která garantuje spolehlivé dodávky zemního plynu pro domácnosti, bude zajišťovat v distribuční síti GasNet, s.r.o. společnost innogy Energie, s.r.o.

Městská divadla pražská bez bariér

12. října 2021 ve 12:36

Městská divadla pražská zpřístupňují představení dalším skupinám diváků. Pro vozíčkáře a osoby s pohybovým omezením připravila návodná videa k trasám cest do divadel. Návštěvníkům s omezením sluchu pomůže při poslechu indukční smyčka. Pro nevidomé jsou připraveny popisy tras do Městských divadel...

Srí Lanské dny na radnici

12. října 2021 v 10:53

Výstava fotografií Jaroslava Kňapa v Galerii 9 od 12. do 27. října. Honorární konzul Srí Lanky Marek Němec, radnice Prahy 9 a Galerie 9 zvou k seznámení s čarokrásnou zemí prostřednictvím výstavy fotografií.

Městská galerie vystavuje nová díla ze svých sbírek

11. října 2021 v 08:00

Aktuální výstava No art today? představuje reprezentativní výběr uměleckých děl zakoupených do sbírek Galerie hlavního města Prahy (GHMP) za poslední čtyři roky, tedy od roku 2017, kdy se uskutečnila předchozí souborná výstava přírůstků. Součástí výstavy jsou také umělecká díla, která galerie...

Osobnosti z projektu trojské botanické zahrady se představují na výstavě

11. října 2021 v 07:55

Vzdělávací projekt Botanické zahrady Praha, nazvaný Kořeny osobností, zavítal do centra Prahy. Výstava fotografií do 31. října k vidění na Mariánském náměstí.

Další články
Nahoru