Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy
I letos na festivalu Mezi ploty vystoupila kapela Kašpárek v rohlíku. Foto: Mezi ploty

Festival Mezi ploty je mnohaletou stálicí kulturního sponzoringu innogy

Po víkendovém programu v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice pokračuje festival Mezi ploty tento týden v online prostoru, fanoušci se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky. Dlouholetým partnerem festivalu je společnost innogy. Pár otázek ohledně „Plotů“ jsme proto položili tiskovému mluvčímu innogy ČR Martinu Chalupskému.

Jak dlouhou innogy dlouhodobě spolupracuje s Mezi ploty a proč to dělá?
Innogy spolupracuje s organizátory Plotů 20 let. Proč to děláme? Tady bychom si vypůjčili citaci, která obsahuje důvod, proč festival Mezi ploty získal značku EFFE Label 2019–2021, kterou mezinárodní porota uděluje evropským festivalům splňujícím vysoká kritéria kvality. (EFFE – Europe For Festivals, Festivals For Europe – je projekt Evropské asociace festivalů podporovaný Evropskou unií.). „Festival Mezi ploty je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

Jak konkrétně innogy festival podporuje?
innogy je mnoholetý a spolehlivý generální partner festivalu a projektu Mezi ploty. innogy festivalu spolehlivě dodává energii i v „kovidové“ době, která nepřeje pořádání kulturních akcí. A to právě i proto, že Mezi ploty nejsou jen čistě kulturní akcí, jsou akcí se společensky prospěšným zaměřením a přesahem, čehož si velice ceníme.

Připravila innogy pro návštěvníky letos program?
Pro komornější a výrazně kapacitně omezenou podobu letošního ročníku jsme nepřichystali provoz infostánku v místě konání festivalu. Kvůli protiepidemickým opatřením se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice se totiž nemohou až do konce roku konat jakékoliv hromadné akce. Festival se proto letos koná v malé podobě na místě a pak také ve velké míře online až do 8. října. Fanoušci Plotů se mohou těšit na rozhovory se slavnými a následně i živě streamované diskuze s odborníky na lidskou duši přímo na facebooku. Spolupráci s Mezi ploty innogy využila k prezentaci aktuální marketingové kampaně. Náš spot je součástí probíhající online části Plotů.

Počítá innogy s pokračováním partnerství s festivalem Mezi ploty i pro další ročníky?
Plán sponzoringových aktivit innogy pro příští rok bude ještě projednán, zatím s pokračováním spolupráce počítáme.

Jaké další kulturní akce, kromě MMF Karlovy Vary a Mezi ploty innogy podporuje nebo se chystá podporovat?
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Noir Film Festival a Mezi ploty jsou mnohaleté stálice kulturního sponzoringu innogy. A také podpora celovečerních hraných či dokumentárních filmů. Letos se obzvláště radujeme z divácky úspěšných hitů, kterých je innogy koproducentem: Zátopek a Prvok, Šampon, Tečka a Karel.


Autor: puc

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

Dnes v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

Dnes v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip, kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

Včera ve 14:54

Zpěvák David Pet včera slavnostně pokřtil ve čtvrtek svůj nový videoklip ke skladbě Vrásky Štěstí. Společnost mu přitom dělala nejen populární zpěvačka Lucie Vondráčková, ale také MMA zápasník David Kozma nebo lednová playmate Marie Langerová.

Popelka se vrací do Národního divadla

Včera v 07:00

Po devíti letech se do Národního divadla vrací originální verze baletu Popelka Jeana-Christopha Maillota. Francouzský choreograf vytvořil toto dílo v roce 1999 pro soubor Les Ballets de Monte-Carlo, jehož je umělecký ředitel.

Koncert projektu Anastasis

18. března 2023 v 16:30

Koncert projektu Anastasis, velko-jevištního díla nabízí v pondělí 24. dubna v 18:30 ty nejsilnější momenty připravovaného živého divadelního projektu. Představení zavede diváky do úplně jiné reality, do příběhu dvou světů, uslyší autorské písně se silnými texty, doplněné o prvky činohry i taneční...

Praha 6: Pražský Ukulele Band, Tři bílé vrány a Richard Tesařík

17. března 2023 v 11:03

Koncert unikátní formace vynikajících hráčů na ukulele a dalších brnkacích nástrojů a japonského vokálního tria s hostem Richardem Tesaříkem ve středu 5. dubna v 19:30.

Začne Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel

17. března 2023 v 09:33

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte příští týden na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Moravské pašije - teátr Víti Marčíka

16. března 2023 v 18:15

K předvelikonoční době patří příběh posledních dnů Ježíše Krista. Jeho ztvárnění přiblíží teátr Víti Marčíka v neděli 19. března v 17 hodin.

Výstava: Poselství ukrytá v perníku

15. března 2023 v 07:13

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici českého perníkářství. Poselství ukrytá v perníku je výstavní projekt české malířky žijící ve Francii Andrey Schmidt. 

Další články
Nahoru