Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

Festival Metronome Prague 2024 skončil, oproti loňsku ho navštívilo méně lidí

V neděli nad ránem se s posledními návštěvníky rozloučil 7. ročník hudebního festivalu Metronome Prague 2024. Letos během tří dnů na čtyřech pódiích vystoupilo 80 umělců. Vedle velkých jmen současné hudební scény Raye, Milky Chance, Meute, The Last Dinner Party, Michaela Kiwanuky či Toma Grennana a legend, jako je Andrew Roachford či kapela Kosheen, zazářily i nové objevy – například  Lusaint a Vera Sola. 

„Metronome se stává místem plným hudebních i nehudebních překvapení, dějí se tady věci, které nejsou v programu. Třeba saxofonista z Nineteen Seventy Five hrál s Lake Malawi, s Mereki přiletěla celá partička, sestavu snů, kterou jsme celou ani neanoncovali, měl na svém narozeninovém koncertě Michael Kocáb, Sofian Medjmedj překvapil svými hosty Miraiem  a Ewou Farnou, elektro-popové trio We are Domi vystoupilo se zdvojenou rytmickou sekcí a tak bych mohl pokračovat. Měli jsme i do poslední chvíle utajený koncert s Benem Cristovaem, za kterým stála společnost MasterCard a ČSOB. A teď už můžu prozradit i další tajemství – festival si s námi užívala spousta hudebních osobností, jako například nyní už náš nový kamarád Dhani Harrison, syn legendárního George Harrisona z Beatles,“ rekapituluje ředitel Metronome Prague David Gaydečka.

Na Metronome Prague 2024 zavítalo téměř 20 tisíc návštěvníků, loni to bylo zhruba 22 tisíc lidí, uvedla ČTK. Festival si uchoval rodinnou atmosféru a i přesto, že letos cílil na mladší publikum, udržel si pestrost napříč generacemi. Už ve čtvrtek 27. června ráno se rozjede předprodej vstupenek na následující 8. ročník, který se bude konat 19. až 21. června 2025.


Autor: red

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Di Coeli

Včera v 11:02

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 18. července zve na vinici Máchalka.

Performativní přednáška s antropologem Matinem Soukupem

Včera v 06:43

Pragovka Gallery zve 18. července od 18 hodin na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona Horvátha Broken femur.

Nový termín zrušeného koncertu

15. července 2024 v 10:01

Náhradní termín zrušeného koncertu s názvem Učitel a jeho žák – tchán a jeho zeť, který měl původně proběhnout 23. května, se uskuteční 11. září od 17 hodin v sále Nuselské radnice v Praze 4.

Výstava: Fire Walk With Me!

14. července 2024 v 09:34

The Design, designový obchod s prodejní galerií a kavárnou nabízí více než 3× do roka spatřit výstavu umělců, kteří se zabývají designem, malbou, keramikou, šperky nebo módními doplňky.

Karaoke blues u Keplera

13. července 2024 ve 13:54

Jedno osudové setkání, spousta melancholie i několik litrů kořalky. Finský režisér Aki Kaurismaki vtiskl svůj nezaměnitelný rukopis dalšímu filmu. Rozněžnil přitom srdce svých příznivců i okoralých, cynických kritiků.

V parku Prahy 2 začalo Hudební léto

11. července 2024 ve 14:50

Včera začalo Hudební léto v parcích Prahy 2. První letošní koncert v Riegrových sadech se vydařil navzdory předpovědi počasí.

Výstava: Kafka a Praha aneb ozvěny kafkovského kolokvia

11. července 2024 v 07:37

Fotografie v Galerii Point z porevolučního mezinárodního kolokvia Kafka a Praha jsou historickým dokladem doby nedlouho po převratu v roce 1992. Kolokvium se konalo v dsd Goethe-Institut Prag a bylo symbolickým znovuotevřením svobodné diskuse nad Kafkovým dílem.

Born a Oliva v Chodovské tvrzi

9. července 2024 v 16:37

Chodovská tvrz je otevřena, a do 29. září zde najdete výstavu Adolfa Borna a Miroslava Olivy.

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Adhuc Vivit I

9. července 2024 v 16:34

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 11. července zve do Parku Zahrádky.

Komentovaná prohlídka výstavy Antonín Dvořák: Můj život a dílo

9. července 2024 v 11:04

Přijďte si 18. července prohlédnout výstavu, kterou vás provede jedna z jejích kurátorek. Začíná se v 16 hodin.

Další články
Nahoru