Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Festival Letní Letná připravuje na 20. ročník poctu novému cirkusu
V minulosti na festivalu vystoupil i francouzský soubor Cahin-Caha. Foto: Chedly Zouiten

Festival Letní Letná připravuje na 20. ročník poctu novému cirkusu

Festival Letní Letná, který do Prahy přiváží světové hvězdy nového cirkusu, oslaví letos v létě 20 let. K této příležitosti připravuje program, který bude poctou tomuto stále více oblíbenému fenoménu. Tato show festival 16. srpna zahájí a bude mít jen jednu reprízu o den později, oba dva dny na ni bude vstup zdarma, uvedli dnes pořadatelé v tiskové zprávě. Festival Letní Letná bude od 17. srpna do 3. září tradičně v Letenských sadech v Praze.

Na jubilejní ročník se vrací zahraniční hvězdy novocirkusového umění, které nejvíce strhly festivalové publikum. Britská cirkusová stálice NoFit State o sobě dá vědět s divokou inscenací Sabotage.

Sourozenecké duo z francouzsko-belgického souboru Collectif Malunés ve spolupráci s ansámblem Movedbymatter předvede v inscenaci Bitbybit bratrovražednou show a francouzský Cirque Aïtal rozbalí A ciel ouvert – bohémské tábořiště, které je vstupem do úplně jiného světa, uvádějí organizátoři.

Kanadský Cirque Alfonse, který už avizovali dříve, obrátí v komicky živé inscenaci Animal život na jedné farmě vzhůru nohama.

Široký záběr umění nového cirkusu představily tuzemskému publiku téměř čtyři desítky zahraničních souborů. Letní Letná je vnímána i jako festival českého nového cirkusu, který má pod šapitó i širým nebem své stálé místo.

„Festival Letní Letná se poprvé konal v roce 2004 a během 19 let se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy. V prvním roce navštívilo 60 představení a koncertů 6300 diváků, 20. ročník přivítá návštěvníka s číslem 600 000," uvedl ředitel festivalu Jiří Turek.

Vstupenky na Letní Letnou jsou už v prodeji na letniletna.cz. Jediná přehlídka svého druhu a rozsahu v Česku i okolních zemích kromě večerních představení zve také na doprovodný program, zahrnující workshopy a open-air akce. Děti a teenageři se cirkusovým disciplínám přiučí na oblíbeném příměstském táboře Letní Letňák.


Autor: ČTK

Vozka smrti. Němý film s živým hudebním doprovodem

Dnes v 07:43

Legendární němý snímek Vozka smrti (Körkarlen, Švédsko, 1921) uvidíte s živým hudebním doprovodem Matěje Metoděje Štrunce a Jana Bradáče v úterý 23. července ve 21 hodin.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Dnes v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Poznejte petřínské kvítí

Dnes v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Performativní přednáška s antropologem Matinem Soukupem

Dnes v 06:43

Pragovka Gallery zve 18. července od 18 hodin na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona Horvátha Broken femur.

Dyzajn market Prázdniny 2024

Včera v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kinobus přijede do Prahy 15

Včera v 11:46

Promítací místo v Horních Měcholupech v areálu SK Horní Měcholupy bude patřit Kinobusu. V plánu jsou celkem 4 večery, 22. až 25. července se začátkem od 21:15 hodin.

Koncert v kostele svatého Martina ve zdi zdarma

Včera v 10:54

V komorním prostředí kostela sv. Martina ve zdi uvede v pátek 19. července soubor „American Gothic Duo“ ve složení flétna Rose Bishop, spolu se svým kolegou, básníkem a hobojistou Davidem Cyzakem, netradiční program pro flétnu a hoboj.

Červencové koncerty z cyklu Charitas

Včera v 10:46

V létě můžete navštívit některý z koncertů Mezinárodního cyklu Charitas. První z nich se koná ve čtvrtek 18. července.

Nový termín zrušeného koncertu

Včera v 10:01

Náhradní termín zrušeného koncertu s názvem Učitel a jeho žák – tchán a jeho zeť, který měl původně proběhnout 23. května, se uskuteční 11. září od 17 hodin v sále Nuselské radnice v Praze 4.

Koncert na Bílé Hoře

Včera v 09:25

Poslechněte si melodii houslí a vychutnejte doušky čaje pod letní oblohou. Odpoledne plné hudby a čaje se bude konat 20. července na pódiu u kláštera.

Citrusy na královském stole a jejich pěstování v renesanci a baroku

Včera v 09:00

Výzkumná pracovnice Oddělení umění raného novověku Ústavu dějin umění AV ČR Sylva Dobalová, jež je mj. autorkou řady odborných článků o Královské zahradě, provede zájemce po zahradě a věnovat se bude zejména oranžeriím a skleníkům, a to jak existujícím, tak i těm, které...

Do Parku Zahrádky na koncert

Včera v 06:51

Na třetí červencový koncert do Parku Zahrádky v rámci cyklu Vysočanská Nokturna zve 18. července radnice Prahy 9. 

V Parku Přátelství parkuje Kinobus

Včera v 06:20

Od 15. do 18. července bude Kinobus parkovat v Parku Přátelství a nabídne čtyři filmy. Začíná se ve 21:15 a filmy jsou zdarma.

Další články
Nahoru