dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Festival Landscape vrcholí. Pestrý program je připraven na finále

Poté, co si získal během letních měsíců přízeň tisíců Pražanů i návštěvníků, připravili pořadatelé na Nákladovém nádraží pestrý program i na jeho finále. Nabídnou možnost aktivně vstoupit do diskuzí o budoucnosti nádraží i urbanistických vyhlídkách Žižkova a celé Prahy.

Zájemci se mohou seznámit s díly a názory předních našich i evropských umělců a teoretiků v oboru krajinné architektury, být přítomni přeměně rampy NNŽ v hudební nástroj či se pobavit na party s Vladimírem 518.

Závěrečný koncert Landscape Festivalu Praha 2014 v rámci Dnů Žižkovského kulturního dědictví představí 9. září kapely a muzikanty, kteří jsou se Žižkovem spojeni pupeční šňůrou již dlouhá léta: Už jsme doma, Garage Tonyho Ducháčka a Iva Pospíšila aka Tee Jaye Iva.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo naplnit vše, s čím jsme do projektu Landscape šli. Lidé přijali NNŽ za své a nevěnovali se jen výstavě či hudebním produkcím, ale prostě přirozeně prostory zabydleli a dokázali tak, že neexistuje místo, které by bylo ztraceno pro kreativní a spokojený život," říká kurátor akce a ředitel Galerie Jaroslava Frágnera Dan Merta, podle nějž patří velká zásluha samotné radnici Prahy 3.

Festival Landscape ve svém závěrečném finiši propojí zájemce o plánovanou podobu Prahy, Žižkova, NNŽ i krajinné architektury a veřejného prostoru obecně s kompetentními lidmi z různých táborů: teoretiky, aktivisty, politiky i zástupci developerů.

Cyklus přednášek v rámci výstavy Eunic Landscape Architecture pak nabídne město, krajinu a veřejný prostor z pohledu předních evropských architektů z Německa, Rakouska, Norska, Belgie, Švýcarska a Dánska.


Další články
Nahoru