dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská kultura

Festival Kytara napříč žánry pokračuje ve společnosti Laurence Jubera

Do své druhé poloviny se blíží 18. ročník festivalu akustických kytar Kytara napříč žánry, který se od 9. října do 24. listopadu odehrává v několika městech napříč Českou republikou. 

Zatímco v první části festivalu se místnímu publiku předvedl virtuóz na Chapman Stick Steve Adelson, v té druhé půjde o mistra hry na kytaru. Laurence Juber je bývalým spoluhráčem Paula McCartneyho z kapely Wings. Tento vynikající britský muzikant, který dlouhodobě žije v Kalifornii, vystoupí v úterý 10. listopadu v Paláci Akropolis ve společnosti dua Barek&Ghali a zpěvačky Martiny Míkové.

První Grammy v kategorii nejlepší rocková instrumentálka dostal Laurence Juber za skladbu „Rockestra Theme“ z alba Wings Back to the Egg z roku 1979. Druhou obdržel v roce 2002 za nejlepší popovou instrumentální skladbu pro své zpracování známé filmové melodie „The Pink Panther Theme“ z alba Henry Mancini: Pink Guitar.  Jeho umění obohacuje nahrávky takových hvězd, jako jsou bardi country Dan Hick či Barry Manillow nebo soulový Seal. Juberova hudba zní v několika populárních počítačových hrách, řadě filmů, televizních programů i reklam. Do České republiky přiváží své nové album Fingerboard Road.

Vstupenky na všechna vystoupení lze rezervovat na knz@volny.cz či zakoupit v prodejní síti Colosseum.

laurenc-juber-nahled Laurence Juber je světově známý britský kytarista, virtuos a skladatel narozený roku 1952 v jižní části Londýna. LJ, jak mu také věrní fanoušci zkráceně říkají, hraje na akustickou kytaru především v rytmech folku, jazzu a popu.

Již ve 13 letech si dokázal vydělávat hrou na kytaru a v 15 letech začal studovat klasickou kytaru na univerzitě v Londýně.

Po několika letech dostal velikou příležitost a stal se vedoucím kytaristou kapely Wings Paula McCartneyho, se kterou získal svou první cenu Grammy. Po rozpadu Wings v roce 1981 se přestěhoval do Kalifornie, kde začal kariéru sólového kytaristy. Za svůj život zatím vydal přes 20 sólových alb, na nichž stejně skvěle pracuje s převzatými motivy jako s tématy vlastních skladeb.

Program:
10.11. Laurence Juber (USA), Barek and Ghali, Martina Míková – zpěv
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3
Vstupné – 250,– Kč, studenti, senioři – 100,– Kč

11.11. Laurence Juber
Lidová zahrada, Karlova 702, Varnsdorf

12.11. Laurence Juber
Pardubice – Kytarová soutěž SAI III. ročník
odpoledne semifinále, Konzervatoř Pardubice,
Koncert + finále soutěže – večer 19.30 Zámek Pardubice
Vstupné – 190,– Kč, studenti senioři – 100,– Kč

13.11. Laurence Juber  
zasedací síň OÚ, Hlavní 200, Chýně
vstupné – 190,– Kč, studenti, senioři – 100,– Kč

24.11. Jan Homola, Tomáš Berka, Stanislav Barek
Koncertní síň Atrium, Čajkovského 12, Praha 3
vstupné – 190,– Kč, studenti, senioři – 100,– Kč

13.3. 2016 – Tommy Emmanuel + Stanislav Barek 60 + hosté : Norbi Kovács, Adib Ghali,Njorek, Dylan Fowler Dvořákova síň Rudolfína, Alšovo nábřeží 12, Praha 1


Další články
Nahoru