dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Festival integrace Slunce: Přehlídka studentských divadel

Kulaté, dvacáté výročí festivalu integrace Slunce opět představí speciální program, který je určený sociálně znevýhodněným nebo hendikepovaným dětem.

Ve dnech 10. – 14. listopadu se uskuteční řada divadelních představení, které připravili soubory DAMU a studenti Karlovy univerzity.

Banskobystrické komunitní Divadlo z Pasáže přiveze v české premiéře hru Dobrý člověk ze Sečuánu německého autora Bertolda Brechta a naplno rozehraje úvahy o podstatě dobra v člověku nebo o Bohu jako garantovi morálních forem, a to za užití zcizovacích efektů, které právě Brecht do divadla vnesl.

Páteční večer bude patřit společnému experiMentálnímu projektu Ze života hmyzu, který nastudovali studenti DAMU společně se skupinou herců s mentálním znevýhodněním z Domova svaté rodiny.

Hlavně dětem je určen dopolední program složený z hudebních, tanečních a divadelních představení amatérských souborů z ústavů sociální péče, školek i škol, a to i těch speciálních.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní spolek Proměna. V Paláci Akropolis se dne 13. listopadu od 18 hodin uskuteční představení Vražda v penzionu pro starší dámy.

Pod režijním vedením Evy Stanislavové vznikla hra, v níž to humorem a noblesou jen hýří. Proměna patří k nejvyhledávanějším žižkovským amatérským souborům a ani v tomto případě nebude divák ochuzen o gagy a jiné legrácky. Deset dam se předvede jako řidič, údržbář, sňatkový podvodník, továrník a svůdce žen.

K profesionálním vystupujícím se v dopoledním programu řadí studenti JAMU, kteří přijedou s pohádkou Zvědavé slůně na motivy knih Rudyarda Kiplinga určenou nejen neslyšícím dětem.

Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3.

Více o festivalu ZDE


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru