dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražská kultura

Festival integrace Slunce: Divadelní premiéry i kytarový virtuóz

Jednadvacátý ročník Festivalu integrace Slunce rozjasní v půlce listopadu divadelní prkna Paláce Akropolis.

Diváci se mohou těšit na koncert kytarového virtuóze Laurence Jubera v rámci cyklu Kytara napříč žánry a na čtyři divadelní premiéry.

Večerní program rovněž nabídne Čekání na Go(do)ta slovenského Divadla z pasáže, Návrat mladého prince s Janem Potměšilem, staročínskou hru Pavilon nad řekou v podání Divadla Verva a hru Pozvi mne dál… divadla Proměna.

V dopoledních hodinách bude pódium patřit amatérským souborům z řad mateřských, středních i speciálních škol. Cílem pětidenní přehlídky je umožnit vystoupení před publikem všem, kdo o to stojí, bez ohledu na věk, pohlaví či zdravotní stav.

Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis. Koná se dvakrát do roka, v květnu a v listopadu.

Vždy v dopoledních hodinách patří jeviště amatérským souborům z celé republiky: prostor tak dostane celá řada divadelních i hudebních spolků z ústavů sociální péče, školek i škol, a to i těch speciálních.

Večer patří jeviště částečně profesionálním souborům, částečně ale i divadelním nadšencům.

Program festivalu zde.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru