Dnes Středa - obcasny-dest 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská PrahaLetní PrahaVíkendové tipy

Festival divadla a hudby DejVícePraze pomáhá dětské podpůrné a paliativní péči

Spejbl a Hurvínek, Divadlo Sklep, koncerty mnoha žánrů. Do konce července toho festival DejVícePraze nabídne ještě hodně.

Ve středu 14. července zahraje Divadlo Spejbla a Hurvínka dopoledne miminí představení Žeryčku, hop!, večer pak pro velké diváky (12+) Spejbl versus Drákula. 

Ve čtvrtek 15. července Divadlo Sklep se svou Besídkou. 

O víkendu 17. a 18. července se mohou děti opět těšit na Divadlo Spejbla a Hurvínka (4+) a Hurvínka mezi osly.

Ve středu 21. července zahraje Divadlo Spejbla a Hurvínka dopolední miminí představení Žeryčku, hop! a večer opět pro velké diváky,, Ve dvou se to lépe.." 

Ve čtvrtek 22. července přijedou Tomáš Kočko & Orchestr. Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkem, rockem i metalem a získala dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music 

V pátek 30. července organizátoři pro velký zájem přidali další koncert populárních ostravských umělců Jiřího Krhuta & Štěpána Kozuba. Koncert naplánovaný na 28. 7. je totiž vyprodaný.

Ve čtvrtek 29. července vás zahrne smrští hitů legendární M.T.O. Universal a jeho sólisté: Tomáš Hanák, František Skála, Lenka Vychodilová a další. Čeká vás čtyřhodinová sprška tanečních hitů od 60. let do současnosti.

Víkend 31. července a 1. srpna bude patřit opět dětem, Divadlo Spejbla a Hurvínka hraje Hurvínkovo přání. 

Na srpen chystá festival koncert Dagmar Peckové, nejen muzikálové Zpívání v létě s hvězdami naší muzikálové scény, koncert Lenky Nové, či skupiny Hradišťan s Hanou a Petrem Ulrychovými a další… Na závěr celého festivalu je připravena lahůdka v podobě koncertu Marie Rottrové.

Výtěžek z festivalu poputuje do FN Motol na podporu aktivit Týmu dětské podpůrné a paliativní péče, který se ročně postará o přibližně 200 dětí. Tento tým založila a vede MUDr. Lucie Hrdličková, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie 2.LF UK a FN Motol.

Více informací o festivalu zde.

Více informací o Týmu dětské podpůrné péče najdete zde.Autor: TZ, red

Praha 6 zve na procházku se včelaři

Včera v 07:47

Ze Šárky na Dědinu se můžete vydat v pátek 24. září v 15 hodin.

Praha 8 bude vítat občánky, přihlášky mohou rodiče posílat ještě týden

Včera v 07:00

Praha 8 zve rodiče dětí narozených v letech 2020 a 2021 na slavnostní vítání občánků Prahy 8 v pondělí 25. a úterý 26. října v obřadní síň Libeňského zámku.

Den hrdinů na Výstavišti Praha představí práci složek integrovaného záchranného systému

20. září 2021 v 08:00

Práce záchranářů, více než 100 vozidel a další techniky, memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, mistrovství ČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, policejní vrtulník BELL, kynologie, výstavka zadržených falzifikátů při raziích na...

Radnice vystavuje obrázky dětí pro seniory

18. září 2021 v 07:00

Praha 13 během pandemie připravila projektovou aktivitu „Obrázky se vzkazem aneb Děti kreslí seniorům“. Radnice v lednu pořídila sady výtvarných potřeb pro tři a půl tisíce žáků prvního stupně všech deseti základních škol a děti nakreslily více než 1600 obrázků pro seniory. V prostorách radnice...

Neděle: Prosecký podzim 2021

17. září 2021 v 10:54

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Den bez aut v Praze 13

17. září 2021 v 09:14

V Nových Butovicích, v uzavřené části Seydlerovy ulice, bude v neděli 19. září připraven program věnovaný alternativní mobilitě – bez aut.

Butovický rohlík 2021

17. září 2021 v 06:51

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou v sobotu 18. září na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.

Letňanské pivobraní láká na bohatý program

16. září 2021 v 19:38

V parčíku Na Staré Návsi se bude v pátek 17. a v sobotu 18. září konat Letňanské pivobraní. Kromě koštu přivezených pivních nápojů čeká návštěvníky bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Škola v přírodě Janov nad Nisou už přivítala desítky dětí

15. září 2021 ve 14:41

Janovská škola v přírodě, kde v uplynulých letech pobývaly tisícovky dětí ze škol z Prahy 1, se na začátku léta změnila na příspěvkovou organizaci školského typu. Nově jí tak bude spravovat přímo radniční odbor. Zároveň má ŠVP Janov od 1. září nového ředitele, který má plány, jak janovskou školu...

Do boje! V Praze 6 se o víkendu odehraje rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

15. září 2021 ve 14:01

Pláň před oborou Hvězda znovu po roce ožije jednou z nejdramatičtějších epizod českých dějin. V sobotu 18. a v neděli 19. září zde proběhne rekonstrukce bitvy na Bílé hoře z roku 1620. Zúčastní se jí kolem tisíce protagonistů z České republiky i ze zahraničí, dění na bojišti pak doprovodí nová...

Dětské hřiště na Ortenově náměstí je otevřeno

14. září 2021 v 07:03

Vedle základní školy na Ortenově náměstí bylo včera po kompletní rekonstrukci otevřeno dětské hřiště.

Další články
Nahoru