dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Festival Čtení ve vlaku: Spisovatelé čtou v příměstských spojích
Čtení ve vlaku. Foto: MHMP

Festival Čtení ve vlaku: Spisovatelé čtou v příměstských spojích

Včera byl zahájen unikátní literární festival Čtení ve vlaku. Na příměstských spojích se budou ještě během dneška a zítřka střídat u mikrofonu spisovatelé a předčítáním ze svých knih zpříjemní cestování vlakem. 

V úterý po 16 hodině bude festival zakončen literárním jarmarkem, autogramiádou a koncertem ve Fantově kavárně na Hlavním nádraží.

Organizátorům se podařilo nadchnout pro Čtení ve vlaku přední české spisovatele jako Emila Hackla, Petru Hůlovou, Michala Viewegha, Jáchyma Topola, Jaromíra Typlta, Kateřinu Tučkovou, Josefa Formánka či Vráťu Kadlece.

Závěrečný jarmark je určen všem, kteří budou mít zájem nechat si podepsat knihu od některého z účastníků čtení nebo si zakoupit knihu. Celou akci doprovodí koncert skupiny Yellow Sisters a skupiny Adrian T. Bell. Vstup do Fantovy kavárny bude zdarma.

Přesný program čtení včetně jízdního řádu je k dispozici na www.ctenivevlaku.cz.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru