dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Festival Barevná devítka představil více než 25 národností z celého světa
Na Barevnou devítku se přišlo pobavit téměř 6000 návštěvníků. Foto: Archiv

Festival Barevná devítka představil více než 25 národností z celého světa

V sobotu 29. srpna se vysočanský park Podviní už pojedenácté zaplnil exotickou hudbou, tancem, workshopy, koncerty, ale také cizokrajným jídlem ze všech koutů světa. Multikulturní festival Barevná devítka představil veřejnosti více než 25 národností z celého světa. Na festival se podívalo téměř 6000 návštěvníků.

MČ Praha 9 uspořádala už jedenáctý ročník návštěvnicky oblíbeného festivalu Barevná devítka. Festival představil více než 25 kultur národnostních menšin, které u nás žijí. V parku Podviní byly k ochutnání delikatesy z 21 zemí celého světa. K dispozici byly třeba delikatesy z Pobřeží slonoviny, Argentiny, Peru, Brazílie, Vietnamu, Angoly, Nigérie, Arménie nebo Norska a Gruzie.

Na dvou pódiích se vystřídalo celkem 19 vystoupení, ať už se jednalo o tanec, koncerty nebo workshopy. Mezi vrcholy programu patřily vystoupení jihoafrické jazzové zpěvačka Melanie Scholtz s kapelou a koncerty skupin Al-Yaman, La Descarga Salsa Orchestra nebo Avlija.
Na programu festivalu spolupracovalo celkem 19 ambasád, velvyslanectví, konzulátů, institutů a dalších organizací.

„Jsme rádi, že nám lidé zachovávají věrnost a navíc přicházejí stále noví a noví návštěvníci, kteří mají zájem poznat zajímavou kulturu cizích zemí. Na Barevné devítce je poznat, že se tady lidé baví, že tu jsou rádi. Je tu pokaždé nádherná atmosféra,“ říká k festivalu jeho zakladatel Adam Vážanský, radní MČ Praha 9.

Program probíhal nejen na dvou pódiích, ale také v prostoru parku Podviní. Kromě dobrého jídla si zde návštěvníci mohli pořídit něco ze suvenýrů z místního etnotržiště nebo se zapojit do nějakého z mnohých workshopů a soutěží.

Letos se na Barevnou devítku přišlo pobavit téměř 6000 spokojených návštěvníků za jediné odpoledne.

Dvanáctý ročník Barevné devítky proběhne opět poslední srpnovou sobotu roku 2016.


Další články
Nahoru