Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 12°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Festival Art Safari bude věnován vodě

V Řeporyjích proběhne ve dnech 27. a 28. června již 35. ročník uměleckého festivalu Art Safari, letos věnovaný tématu vody. Tradiční dvoudenní přehlídka, na které se prolínají různé umělecké disciplíny od výtvarného umění, hudby a divadla, až po přednášky a workshopy, proběhne opět přímo ve Studiu Bubec a jeho přilehlém okolí.

Téma vody už dávno patří k zásadním zdrojům umělecké tvorby. Voda, jakožto silný nekompromisní živel a současně zdroj života je silnou inspirací a to hned na několika úrovních.

Umělci chtějí svými díly detekovat problematická místa související s klimatickou krizí, upozorňovat a alarmovat veřejnost, ale také se bránit hysterii, pocitům bezmoci a vyrovnat se se situací na hlubší úrovni. Kurátorka Daniela Kramerová avizuje, že se s tématem nesetkáme jen v malbě, ale například i v instalaci, videoartu nebo performanci.

Vystavujícími či vystupujícími umělci letošního ročníku jsou Martin Salajka, Matěj Lipavský, Nikola Nikolai, Jan Kovářík, Miriam Kaminská, Dagmar Šubrtová, David Helán, Lada Semecká, Petra Skořepová, Jana Kasalová, Jakub Orel Tomáš, Miloš Šejn, Čestmír Suška, Daniel Suška, Linda Čihařová, Ivana Hanzlíková, Jiří Hauschka, Magdalena Hromířová, Tomáš Hrůza, Ilona Janáčková, Daniel Kinský, Matouš Lipus, Vladimír Turner, Lumír Seifert a Pavel Příkazský.

Součástí festivalu budou kromě uměleckých děl a performancí i workshopy nejen pro děti a hudební doprovod La Grande Bande, Hošty, Tango Jazz Band nebo například Rasta Fidli Orkestra. Akce je tedy vhodná pro všechny věkové skupiny i rodiny s dětmi.

Vstupenky jsou k dispozici na místě či na stránce https://goout.net/cs/listky/art-safari-2020/hqsg/. Více informací na stránkách www.bubec.cz


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru