dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská kultura

Festival Andreini: na Štvanici se chystá oslava 440. narozenin italského Shakespeara

Hvězda italského barokního divadla Giovan Battista Andreini oslaví ve VILE Štvanice 440. narozeniny. Narozeninová oslava se bude konat už tuto sobotu 6. února.

V rámci jednoho dne bude možné zhlédnout dvě inscenace souboru Geisslers Hofcomoedianten z pera G. B. Andreiniho (Dvě komedie v komedii a Magdaléna lascivní a kajícná), vyposlechnout si dva koncerty dobové hudby (Miloslav Študent představí italské písně 17. století za doprovodu arciloutny a madrigaly, za svitu loučí zazpívá vokálně-instrumentální soubor Cum Ardore). A proniknout do života této slavné osobnosti díky diskuzi s předními odborníky na barokní divadlo a hudbu.

Toto vše se bude konat na počest 440. narozenin jednoho z nejvýraznějších divadelních tvůrců 17. století, na kterého se u nás trochu zapomnělo, Giovan Battisty Andreiniho (1576 ‒ 1654) ‒ italského Shakespeara.

Program:
14:00 Zahájení
14:30 Dvě komedie v komedii  (divadelní představení GH)
16:00 Andreiniho zpěvník (zpívá a na arciloutnu hraje Miloslav Študent)
17:00 Andreini a barokní divadlo (diskutují doc. PhDr. Jiří Pelán, Ph.D., prof. PhDr. Jan Císař, CSc., prof. PhDr. Stanislav Bohadlo, CSc. a Kateřina Bohadlová, Ph.D.)
18:30 Madrigaly za svitu loučí (zpívá a hraje vokálně-instrumentální soubor Cum Ardore)
20:00 Magdaléna lascivní a kajícná (divadelní představení GH)

Sobota 6. února ve VILE Štvanice:
Vstupenky je možné si rezervovat na celý festival za 300 korun. Na představení Dvě komedie v komedii za 210 korun /120 korun (student) a samostatné vstupenky na Magdalénu lascívní a kajícnou jsou už bohužel vyprodané. Rezervace na www.VILAStvanice.cz/program.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru