Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Festival ambasád: Jídlo a kultura spojují národy
10 červen
FestivalyVíkend
Foto: trhynakulataku.cz

Festival ambasád: Jídlo a kultura spojují národy

10. 6. 2023
Festival ambasád, největší mezinárodní street food festival, kde prezentace jednotlivých zemí zajišťují především jejich ambasády, honorární konzuláty, či hospodářské komory se koná v sobotu 10. června od 8 do 20 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6. Akce se osobně účastní velvyslanci jednotlivých zemí. Pořadateli Festivalu ambasád jsou městská část Praha 6 a spolek Farmářské Trhy, organizátor Trhů na Kulaťáku.

Na stáncích jednotlivých zemí budou připraveny originální tradiční pokrmy ze surovin a koření, které jsou pro nás méně obvyklé a někdy i neznámé. Do vaření se zapojují i pracovníci ambasád a nezřídka i sami velvyslanci a velvyslankyně a jejich rodiny.

Návštěvníci budou moci ochutnat i rozličné nápoje, zmrzliny, sladkosti a dezerty, ale na festivalu najdou i drobné upomínkové a originální umělecké předměty.

Kromě toho je připraven i bohatý program, který organizátoři naplánovali až do 20 hodin a ve kterém se představí soubory ze zapojených zemí – účastníků Festivalu ambasád.

Zahájení se letos opět ujme bubenická skupina BLABUBURO zaměřující se na africkou hudbu, následovat budou thajské lidové tance, loutkové vystoupení z Brazílie (Gilberto Conti), za Mexiko – Mariachi Azteca de Praga, kulturní vystoupení za Indii, sbor ze Slovinska, lidové tance z Kosova, tradiční hrdelní zpěv a tanec z Mongolska, lidovky z Moldavska, tradiční bosenské písně, těleso Limbora ze Slovenska, taneční skupinu Sahar Group za Palestinu, K-pop dance group Monster Crew za Jižní Koreu a zpěvačku Kamilu Asgarovu za Azerbajdžán.

Účast na letošní přehlídce chutí potvrdila partnerská města Prahy 6, Bayreuth a Poreč.

Součástí festivalu je i tradiční Trh na Kulaťáku, který se koná každou sobotu a také tentokrát od 8 do 14 hodin. Návštěvníci si mohou zakoupit farmářskou produkci, jak jsou zvyklí, květiny, občerstvení a další produkty.

Návštěvníkům je vstup zdarma do celého areálu včetně Technické ulice.


Autor: Alo

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Praha 2: Nusle dětem

Včera v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Dětský den plný sportu s Prahou 4 na Spořilově

Včera v 09:02

V sobotu 1. června se na Roztylském náměstí na Spořilově od 15 hodin uskuteční tradiční Dětský den plný sportu s Prahou 4. V rámci sportovně-zábavného odpoledne budou připraveny soutěže pro školáky a předškoláky a další zájmové či kulturní aktivity.

Dětský den na Pražském hradě

Včera v 07:31

Druhý ročník Dětského dne proběhne v sobotu dne 25. května od 10 do 18 hodin na Pražském hradě. Pořádá ho Správa Pražského hradu ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, pod záštitou manželky prezidenta republiky Evy Pavlové.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Další články
Nahoru