dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Festival amatérských loutkářů v Divadle Karla Hackera

Loutkové divadlo Jiskra hostí od 18. do 20. března v pořadí již 41. Festival pražských a středočeských amatérských loutkářů. 

Od pátku do neděle bude zejména pro dětské publikum připraveno celkem deset představení, jejichž tvůrci se před odbornou porotou utkají o postup na celostátní přehlídku amatérských divadel – Loutkářská Chrudim.

Všichni zájemci o loutkové divadlo mají mimořádnou příležitost na jednom místě vidět divadelní soubory, za kterými by jinak museli cestovat mnoho kilometrů. Divadelní umění přijedou do Prahy 8 předvést loutkářské soubory Před branou z Rakovníka, Jitřenka z Mladé Boleslavi, Javajka z Neratovic nebo Kopretina z Vlašimi. Z metropole dále dorazí loutkáři ze souboru Říše Loutek z Prahy 1, sokolské divadlo Kašpárek z Prahy 2, Baribal z Prahy 8, dále Ilegumova divadelní společnost z Chaber, odtamtud také spolek Divoch a nebude chybět ani domácí divadelní soubor Jiskra, jež vystoupí tradičně v neděli od 10 hodin dopoledne.

Všechna představení bude v sále sledovat odborná porota, protože i tento ročník festivalu je soutěžní. V porotě zasedne režisérka Vlasta Polednová, loutkoherci Milena Dvorská a Boja Šulc, výtvarník a loutkoherec Vítězslav Kuschmitz. Vítězové dostanou nejenom hodnotné dary, ale i případné právo předvést svoje divadelní loutkové umění na celostátní přehlídce Loutkářská Chrudim, za kterou byla do poroty delegována Radka Svobodová.

Začátky představení jsou v pátek v 17, v sobotu i v neděli v 10, 14 a 16 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru