Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ferro, Hádek a Kozub pojedou Grand Prix
Film nabídne divokou jízdu za snem napříč Evropou. Foto: innogy

Ferro, Hádek a Kozub pojedou Grand Prix

Ve čtvrtek 17. listopadu dorazí do kin nová komedie scenáristy a režiséra Jana Prušinovského s názvem Grand Prix. Představí se v ní dvojice bratranců, které ztvárnili Kryštof Hádek a Robin Ferro, a jejich neukočírovatelný kamarád Štětka, kterého hraje Štěpán Kozub. Žánrově snímek navazuje na režisérovy úspěšné seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda nebo Most!, tentokrát se ale vydává i za hranice naší republiky a divákům nabídne divokou jízdu za snem napříč Evropou.

Bratranci Roman a Emil žijí v pohraničním městě Cvikov, kde se protloukají, jak dovedou. Kryštof Hádek jako Roman vede krachující autobazar a snaží se starat o rodinu, podivínský Emil (Robin Ferro) tráví čas ve své pečlivě uklizené autodílně. Jezdí spolu po okolí závodit v autokrosu a věčně se hádají. Momentálně spolu nemluví, ale poté, co Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, si k sobě zase začnou hledat cestu. Vidět naživo Formuli 1 je totiž jejich společným snem.

„Roman je bývalý automobilový závodník a otec tří dětí. Sám řídím rád, ale v tomhle filmu jsem se nařídil opravdu hodně a navíc specificky, protože jsme jezdili starýma ‚vraždama‘,“ svěřil se Kryštof Hádek.

„Emil má drobnou sociální disfunkci, což mu život neusnadňuje. O autech ví ale naprosto všechno, takže pomáhá Romanovi na závodech a vyčítá mu, že se o ně nestará hezky. Taky mu vyčítá kamaráda Štětku,“ dodal Robin Ferro.

„Kde se objeví Štětka, tam jsou problémy. Myslím, že to jméno tu figuru opravdu vystihuje,“ popsal svoji roli ve filmu Štěpán Kozub. „Je to moje úplně první road movie a poprvé jsem tady poznal, jak náročné je projet Evropu,“ dodal herec, jehož postava se s ústřední dvojicí vydá na výlet jen shodou okolností a dost nechtěně.

Trojice se dostane přes Německo a Francii až do Španělska, zatímco ve Cvikově hasí Romanovy problémy jeho manželka Iveta, kterou ztvárnila Anna Kameníková. Tu obtěžuje nespokojený klient autobazaru Miroslav Donutil a situaci musí řešit místní policista Holeček alias Marek Daniel. Ve chvíli, kdy se do zdánlivě nevinné víkendové události zamotá i lokální pravidelná uživatelka pervitinu Jindra, kterou hraje Tatiana Dyková, roztočí se kolotoč, který už nejde zastavit.

Snímek koprodukovala společnost innogy v rámci svého dlouhodobého projektu innogy – energie českého filmu. Pokud vlastníte innogy kartu, můžete uplatnit slevu na vstupence v CineStar či Golden Apple Cinema.


Autor: TZ, red

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

Dnes v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Komorní koncert na Nuselské radnici

Dnes v 08:00

V úterý 10. ledna pořádá Praha 4 na Nuselské radnici Komorní koncert. Vstupenky za 50 korun jsou od 5. prosince v prodeji.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

Včera v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

1. prosince 2022 v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Začal prodej vstupenek na další ročník hudebního festivalu Pražské jaro

29. listopadu 2022 v 09:32

Na webu festival.cz se začaly prodávat vstupenky na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023. Lze si také objednat na telefonu +420 461 049 232 v pracovních dnech vždy od 10 do 18 hodin.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Další články
Nahoru