Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ferro, Hádek a Kozub pojedou Grand Prix
Film nabídne divokou jízdu za snem napříč Evropou. Foto: innogy

Ferro, Hádek a Kozub pojedou Grand Prix

Ve čtvrtek 17. listopadu dorazí do kin nová komedie scenáristy a režiséra Jana Prušinovského s názvem Grand Prix. Představí se v ní dvojice bratranců, které ztvárnili Kryštof Hádek a Robin Ferro, a jejich neukočírovatelný kamarád Štětka, kterého hraje Štěpán Kozub. Žánrově snímek navazuje na režisérovy úspěšné seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda nebo Most!, tentokrát se ale vydává i za hranice naší republiky a divákům nabídne divokou jízdu za snem napříč Evropou.

Bratranci Roman a Emil žijí v pohraničním městě Cvikov, kde se protloukají, jak dovedou. Kryštof Hádek jako Roman vede krachující autobazar a snaží se starat o rodinu, podivínský Emil (Robin Ferro) tráví čas ve své pečlivě uklizené autodílně. Jezdí spolu po okolí závodit v autokrosu a věčně se hádají. Momentálně spolu nemluví, ale poté, co Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, si k sobě zase začnou hledat cestu. Vidět naživo Formuli 1 je totiž jejich společným snem.

„Roman je bývalý automobilový závodník a otec tří dětí. Sám řídím rád, ale v tomhle filmu jsem se nařídil opravdu hodně a navíc specificky, protože jsme jezdili starýma ‚vraždama‘,“ svěřil se Kryštof Hádek.

„Emil má drobnou sociální disfunkci, což mu život neusnadňuje. O autech ví ale naprosto všechno, takže pomáhá Romanovi na závodech a vyčítá mu, že se o ně nestará hezky. Taky mu vyčítá kamaráda Štětku,“ dodal Robin Ferro.

„Kde se objeví Štětka, tam jsou problémy. Myslím, že to jméno tu figuru opravdu vystihuje,“ popsal svoji roli ve filmu Štěpán Kozub. „Je to moje úplně první road movie a poprvé jsem tady poznal, jak náročné je projet Evropu,“ dodal herec, jehož postava se s ústřední dvojicí vydá na výlet jen shodou okolností a dost nechtěně.

Trojice se dostane přes Německo a Francii až do Španělska, zatímco ve Cvikově hasí Romanovy problémy jeho manželka Iveta, kterou ztvárnila Anna Kameníková. Tu obtěžuje nespokojený klient autobazaru Miroslav Donutil a situaci musí řešit místní policista Holeček alias Marek Daniel. Ve chvíli, kdy se do zdánlivě nevinné víkendové události zamotá i lokální pravidelná uživatelka pervitinu Jindra, kterou hraje Tatiana Dyková, roztočí se kolotoč, který už nejde zastavit.

Snímek koprodukovala společnost innogy v rámci svého dlouhodobého projektu innogy – energie českého filmu. Pokud vlastníte innogy kartu, můžete uplatnit slevu na vstupence v CineStar či Golden Apple Cinema.


Autor: TZ, red

Koncert tradiční romské hudby

Včera v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru