dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Víkendové tipy

Férová snídaně v Toulcově dvoře

Kampaň Férová snídaně je největší piknikovou akcí na podporu tzv. fair trade, čili spravedlivého obchodu.

Tímto společným snídaňovým piknikem dávají účastníci najevo, že upřednostňují produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce. „Fair trade je prakticky něco, co by mělo být naprostou samozřejmostí, a to, že pěstitelé za svou práci a produkty dostanou zaplaceno tak, že uživí alespoň skromně sebe i své rodiny,“ dodává Barbora Dubcová, koordinátorka Férové snídaně na Toulcově dvoře.

Zájem o akci neustále stoupá. Do prvního ročníku se před šesti lety zapojilo 41 míst, letos už to je 160. „Férová snídaně je příjemnou akcí a u nás na Toulcově dvoře budete moci ochutnat například faitradovou kávu či čaj,“ upřesňuje Dubcová.

Tak neváhejte, sbalte si v sobotu deky, vezměte košík dobrot a skvělou náladu … A přijďte na tento piknikový hapenning třeba právě na Toulcův dvůr.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru