dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská kultura

Fenomén Pražská kostka startuje na rádiích Expres FM a Classic Praha

Rádia Expres FM a Classic Praha na začátku roku 2016 zahájí nový originální pořad Pražská kostka. Bude informovat o aktuálním dění v Praze, přinášet aktuality z magistrátu a zaměří se také na pražskou publicistiku. 

„Pražská dlažební kostka je neoddělitelnou součástí hlavního města, znají ji místní i všichni turisté. Název pořadu neodkazuje jen na tento fenomén, ale hlavně si klade za cíl přinést posluchačům nejdůležitější události z Prahy v kostce,“ vysvětluje Pierre Beneš, výkonný ředitel obou rádií. Pražská kostka odstartuje 9. ledna 2016 a vysílat ji budou obě rádia každou sobotu.

Do role moderátora Pražské kostky se postaví herec a dabér Petr Srna, který působí také v České televizi. Classic Praha bude epizody pořadu vysílat v sobotu vždy od 9 do 10 ráno, Expres FM poté téhož dne od 17 do 18 odpoledne. Kromě dění z české metropole se nový pořad zaměří také na kulturu. „Nebudeme zvát na koncerty, jako to děláme v běžném vysílání. Místo toho se v Pražské kostce chceme věnovat více okrajovému kulturnímu vyžití, například výstavám, sousedským slavnostem a akcím v okrajových částech Prahy,“ upřesňuje Beneš. Nové díly si mohou posluchači rádií zpětně pustit také formou internetového podcastu na oficiálních stránkách stanic (www.expresfm.cz a www.classicpraha.cz).

Kromě chystané Pražské kostky do svého vysílání Expres FM zařadil dva další nové pořady. Meziplyn na Expres FM se zaměřuje na motoristy a prezentuje novinky i trendy ze světa motorismu. Moderuje ho Jan Koubek, autor úspěšného blogu Meziplyn, který mohou posluchači znát z internetové TV stream a na který sobotní pořad vždy od 10 hodin odkazuje. Druhou novinkou se stala anglická relace Totally Wired on Expres FM, kterou rádio vysílá každý čtvrtek ve 23 hodin.

„Pořad je v režii dvou mladých Britů, Dana a Haydena. Představují to nejlepší z aktuální alternativní hudby, ale i legendární interprety. Vzhledem k tomu, že je pořad celý v angličtině, je určen zejména cizincům žijícím v České republice a posluchačům, kteří se chtějí zdokonalovat v anglickém jazyce,“ doplňuje Filip Žemlička, programový ředitel rádia Expres FM.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru