dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Fenomén boutique hotelů: Najdete nadstandardní služby, prvotřídní design, gurmánské zážitky

Fenomén boutique hotelů: Najdete nadstandardní služby, prvotřídní design, gurmánské zážitky

Jsou opakem neosobních hotelových komplexů. Dbá se tu na osobní přístup a vyslyšení každého (i nevysloveného) přání hosta, na unikátní atmosféru a především design, který si hraje s každým detailem. O čem je řeč? O boutique hotelích, které už vznikají i u nás. Každý je jedinečný a měl by mít (ať už to zní jakkoliv) smysl pro humor, stejně jako jeho hosté.

Jeden takový právě zrekonstruovali v Kašperských Horách. Nebespán je synonymem pro boutique hotel i gurmánskou dovolenou na Šumavě.

Většinou je tady jen několik málo pokojů či apartmá. Ty jsou však zařízené více než stylově, působí útulně a přitom se tady odborníci doslova vyřádili na každém detailu.

„Sladěn bývá nábytek i doplňky, my jsme například vybrali kachle do koupelen až ze Španělska, k tomu sladili i umyvadlo, pokoje jsou rovněž ve stejném stylu. V potaz se bere každá maličkost, jako saténové povlečení nebo třeba biokosmetika, a vše je koncipováno tak, aby měl host pocit úniku z každodenní monotónnosti. U nás na ně navíc čeká romantika výhledu na hrad Kašperk a okolní šumavské kopce,” říká Sabina Kmecová z Nebespánu v Kašperských Horách, prvního boutique hotelu na Šumavě.

kavarna-nebespan-foto-nebespan-cz-01-nahled

Tyto trendy ubytovacího zařízení mohou být moderní, ale není výjimkou ani to, že se nacházejí v historických budovách. V případě Nebespánu se snažili při rekonstrukci o zachování ducha secesní budovy z roku 1907. Na jedinečnosti jí přidává i to, že kdysi sloužila jako dívčí škola

Gastrozážitky na správném místě

domaci-dobroty-nebespan-cz-01-nahled Dalším znakem boutique hotelů je výborná gastronomie přímo v objektu, ve které se dbá na využití čerstvých místních surovin. V Nebespánu se navíc specializují na gurmánské zážitky, které si tady host může dopřát. Ve stejnojmenné restauraci nechybí klasické thonetky, pohodlná křesílka a opět tady dbají na každý detail.

„Náš šéfkuchař je Francouz, a tak u nás ochutnáte lahůdky z francouzské kuchyně, ale neopomíjíme ani šumavské speciality, poctivé domácí zákusky a dorty od nápadité cukrářky i skvělou kávu z legendárního kávovaru. Vše si vyrábíme sami. Nakupujeme v sousedním Bavorsku i u regionálních dodavatelů, kvalita je pro nás naprosto zásadní. Vždy čerstvou biokávu nám dodává vyhlášená pražská pražírna,“ upřesňuje Sabina Kmecová.

Výlety na farmy i za wellness

O gastrozážitky se v Nebespánu postará i gurmánský obchůdek, kde na návštěvníky s pravidelnými obměnami čeká vždy jeden nový vyzkoušený recept a kvalitní suroviny z okolních farem. Majitelé Nebespánu se dokonce pustili do pořádání pravidelných gastronomických akcí od praktických seminářů vaření kávy přes předvánoční zábavné pečení cukroví až po gastro výlety na okolní šumavské farmy.

Ovšem v Nebespánu vám bude dobře i jen tak. Jeho součástí je krásná velká zahrada s terasou a lehátky pro odpočinek nebo tělocvična, v níž se pořádají lekce pilates a jógy. A hned vedle Nebespánu se můžete svěřit do rukou kosmetičky, manikérky, pedikérky a dalších odbornic na krásu anebo se vydat pár kroků odsud za šumavským wellness unikátem, kterým je speleoterapie neboli léčebná relaxace v jeskyni v sousedních lázních.

Co možná nevíte o boutique hotelích

První vznikly v USA a Velké Británii cca před 20 lety.

Jejich znakem je domácí atmosféra, malá kapacita pokojů, prvotřídní design, nadstandardní služby, nezávislost, originalita a jedinečnost, která čerpá z historie či přírodních krás daného místa.

Často stojí na zajímavých místech nebo v historických budovách, většinou s sebou nesou příběh.

 Jsou označovány za tzv. „home away from home“ – ubytování připomínající domov


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru