dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Fenka nemohla spát, tak jezdila noční tramvají
Kromě fenky, která cestovala tramvají, byli o víkendu nalezeni také tři psi, kteří uvízli v potoku Botič. Foto: MP Praha

Fenka nemohla spát, tak jezdila noční tramvají

V sobotu krátce po půlnoci zavolal do útulku zaměstnanec vozovny Motol a sdělil noční službě, že po příjezdu tramvajové soupravy do depa zjistil, že ve vagonu cestuje větší černá fenka křížence.

Nebylo zjištěno, kdy a v kterých místech fenka do tramvaje nastoupila, nebo kdo ji tam zapomněl. Zvíře se však chovalo přátelsky a zaměstnanci vozovny ho odvedli na vrátnici. Tam si fenku později převzal pracovník odchytové služby a převezl ji do útulku.

Uvázaný tkaničkou od bot

V sobotu krátce po čtvrté hodině odpoledne oznámila hlídka strážníků Městské policie Praha 8 Útulku pro opuštěná zvířata v pražské Troji, že v Heydukově ulici nalezli psa, který je ke kovové mříži plotu uvázán pomocí tkaničky od bot.

„Místní občané potvrdili, že kříženec je na místě už více než čtyři hodiny. Pracovník odchytové služby si na místě zvíře vyzvedl a převezl ho do trojského útulku,“ uvedla mluvčí strážníků Jana Přikrylová.

Zvířata uvízla v Botiči

V neděli krátce před osmou hodinou ráno přijala Odchytová služba Městské policie hl. m. Prahy oznámení od strážníků z desáté městské části, že v Práčské ulici na Zahradním městě jsou v potoce Botič tři psi.

Protože v těchto místech jsou velmi strmé břehy, zvířata se nemohla dostat svépomocí z vody. Strážníci se je nejprve snažili z vody vytáhnout, psi byli však velice vystrašení a začali být agresivní.

Přivolaný pracovník nakonec zvířata vytáhl pomocí odchytové tyče a mokré a promrzlé je převezl do trojského útulku, kde skončili v péči ošetřovatelů.

Psí nalezenci


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru